Σάββατο, 26 Οκτωβρίου 2013 02:22

Ήττες από τα Δωδεκάνησα

Ήττες για τις μικτές μας ομάδες Νέων και Παίδων, από τις αντίστοιχες των Δωδεκανήσων, στην πρεμιέρα της 1ης φάσης του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων, που ξεκίνησε σήμερα στην Ανάβυσσο.

Οι Νέοι του νομού μας, κράτησαν για ένα ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη δέχτηκαν 3 τέρματα από την ΕΠΣ Δωδεκανήσων, τα οποία διαμόρφωσαν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Νωρίτερα οι Παίδες, που αποτελούνται νέα πρόσωπα γνώρισαν την ήττα με 5-0 από τους Δωδεκανήσιους. Το ημίχρονο ήταν 1-0, με τα τελευταία τέσσερα τέρματα να σημειώνονται στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου οι «μικροί» είχαν ξεμείνει από δυνάμεις.

ΝΕΩΝ: ΕΠΣ Κυκλάδων – ΕΠΣ Δωδεκανήσων 0-3

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Κυκλάδες: Κουλουράς, Νάζος, Γιαννόπουλος (40’ Σάμιος), Τριπολιτσιώτης, Καρράς (60’ Πρίφτης) Σταθερός, Κρουσταλάκης, Μουλίδης, Δεναξάς, (44’ Καφτηράνης), Ρούσσος, Σκιαδάς.

Δωδεκάνησα: Σαμολας, Λαπακης, Κεφαλιανος, Αρνιταλης, Καλλιωρας, Δημητριαδης, Κιοττου (46’ θαρρινος), Γανωτακης (46’ Μηχάι), Καμπουρακης, Κουγιος (78’ Γκρισης), Τσαλικης.

ΝΕΩΝ: ΕΠΣ Κυκλάδων – ΕΠΣ Δωδεκανήσων 0-5

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Κυκλάδες: Πριντεζης, Τσουκε (25’ Γαρυφαλλος), Λαζαρίνος, Ξενακης, Βουτσινος, Τσιωλης, κονδυλας (60’ μπαιλας), Βαμβακαρης, Κουκουλης, (41’ Δεγαιτας), Φραγγισκος, Βουτσινος

Δωδεκάνησα: Τσαβαρας, Γανωτακης, Τρεχας (65’ Κατσαμακης), Ραφτης, Κοκκαλακης, Κοντος, Καριοφυλλης (62’ Πης), Χοχλαστος (51’ Ξεζωνακης), Μπακιρης, Διακογεωργου, Κυριτσης.

Να σημειωθεί ότι των αγώνα των Νέων παρακολούθησαν ο ομοσπονδιακός προπονητής Κώστας Τσάνας και ο προπονητής της περιφερειακής ομάδας Δήμος Κάβουρας. Στις εξέδρες των γηπέδων, όπου αγωνίστηκαν οι Μικτές μας, βρέθηκε πλήθος Κυκλαδιτών.

Ευχαριστούμε την ΕΠΣ Κυκλάδων για τα στοιχεία των αγώνων.