Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016 12:54

Σπουδαία νίκη την ΑΕ Σαντορίνης στη Νάξο [pics]

Με σπουδαία νίκη 41-51 επί του Πανναξιακού ΑΟΝ πέρασαν σήμερα το πρωί από τη Νάξο οι Κορασίδες της ΑΕ Σαντορίνης.

Παρά το γεγονός ότι ο προπονητής τους Κώστας Αξιώτης παρακολούθησε τον αγώνα από τις εξέδρες λόγω της τιμωρία που εκτίει από την περσινή χρονιά, οι Σαντορινιές μπήκαν δυνατά στον αγώνα και έχτισαν διαφορά στο σκορ από την πρώτη περίοδο όπου προηγήθηκαν με 3-21.

Τα κορίτσια της Νάξου όμως με ένα 12-2 στη 2η περίοδο, κατάφεραν να μειώσουν και να πάνε στο ημίχρονο με το 15 – 23 να τους δίνει το δικαίωμα να διεκδικήσουν το παιχνίδι.

Στην 3η και 4η περίοδο ο Πανναξιακός προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως η ΑΕ Σαντορίνης, με τις Χάλαρη και Τσούπα να βρίσκονται σε πολύ καλή μέρα, διατήρησε τη διαφορά και τελικά επικράτησε με 41-51.

Η Δέτση από τον Πανναξιακό πέτυχε 22 πόντους, ενώ η Τσούπα με 17 πόντους ήταν η πρώτης σκόρερ της ΑΕΣ, για να ακολουθήσει η Χάλαρη με 12.

Διαιτητές ήταν οι: Παπαδημητρόπουλος και Κιουλάφας

Κορασίδες / Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΕ Σαντορίνης 41-51

Δεκάλεπτα: 3-21, 12-2, 14-22, 12-6.

Πανναξιακός ΑΟΝ: Βάβουλα Α. 4, Βερυκόκκου Δ. 2, Βερυκόκκου Α., Κοκκολιού, Κρητικού, Λεγάκη 2, Βάβουλα Κ. 5, Αυγερινού 2, Δέτση 22, Ελευθερίου 4, Ανεβλαβή.

ΑΕ Σαντορίνης (Αξιώτης): Βαρβαρήγου, Τσολακίδου, Σέλλα 2, Χάλαρη 12, Τσούπα 17, Παπαϊωάννου 8, Σκαπινάκη 8, Φωτεινού 2, Τζούρου, Βάλβη, Ξαγοράρη 2, Μάγου.