Κυριακή, 22 Απριλίου 2018 23:20

Έκαναν το 5 στα 5 οι Παμπαίδες του ΑΟ Πάρου [pics]

Οι παίκτες του τμήματος Παμπαίδων του ΑΟ Πάρου έκαναν το καλύτερο δώρο στον προπονητή τους Θοδωρή Καζακίδη για τα γενέθλια του, καθώς σημείωσαν την πέμπτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια επικρατώντας σήμερα στο κλειστό του ΔΑΚ Νάξου με 40-46 του ΑΠΑΣ τα Φανάρια.

Η επίσημη σελίδα της ομάδας αναφέρει σχετικά με το παιχνίδι:

Το 5/5 έκαναν σήμερα 22/4 οι Παμπαίδες του ΑΟ Πάρου απέναντι στην ομάδα ΑΠΑΣ Τα Φανάρια, στο ΔΑΚ Νάξου σε ένα δύσκολο και αγχωτικό παιχνίδι.

Οι ''μικροί'' του ΑΟΠ δεν έχασαν σε κανένα σημείο του αγώνα τη πρωτοπορία στο σκορ. Οι επιμέρους περίοδοι ήταν 6-14, 14-19(ημίχρονο), 26-28, 34-40 (τελικό σκορ), 40-46 (5η περίοδος).

Για την ομάδα των Φαναριών έπαιξαν οι: (Μάμμος προπονητής), Δέτσης, Δεγαίτας, Γκιορίκα, Τριαντάφυλλος 2π, Λεγάκης 6π, Σεϊντίνι 15π (1), Περιστεράκης, Τσελέντης 2π, Μαργαρίτης, Τελόπουλος 6π, Κοντοπίδης 3π(1), Παπανικολάου.

Για τον ΑΟΠ αγωνίστηκαν οι: (Καζακίδης προπονητής), Φαρούπος 3π, Αλιπράντης 9π, Μπομποτάς 4π, Λάβδας 10π (2), Πάσσαρης 2π, Καστανιάς, Βιώνης 2π, Ανδρεάδης 2π, Θωμόπουλος 6π, Αραβαντινός 2π, Παντελαίος, Σαρρής, Σκιαδάς

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, να τα εκατοστήσει ο coach μας Θοδωρής Καζακίδης.

Ευχαριστούμε τους γονείς και φίλους που μας συνόδευσαν στο νησί της Νάξου και το τμήμα στίβου του ΑΟ Πάρου, η αποστολή του οποίου ήρθε να παρακολουθήσει την προσπάθεια των παιδιών!!