Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Τετάρτη, 18 Οκτωβρίου 2017 19:22

Νικηφόρο πέρασμα από την Άνδρο για την Κ14 του ΠΑΣ Τήνου

Την δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Κ14 του ΠΑΣ Τήνου που επικράτησε 3-6 του Ανδριακού σε αγώνα που έγινε το Σάββατο 14/10 στο γήπεδο του Μπατσίου.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο, με την ομάδα της Άνδρου να δείχνει ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι, καθώς το 1-1 άφηνε ανοιχτούς λογαριασμούς.

Στην επανάληψη οι Τηνιακοί ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 1-6. Οι γηπεδούχοι με 2 γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο μείωσαν σε 3-6 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κυρία Κουκά

Σκόρερ για τους Τηνιακούς ήταν οι: Φιλιππούσης (17΄και 39΄), Τζανουλίνος (43΄και 63΄), Πλυτάς (57΄και 59΄).

Για τον Ανδριακό σκόραραν οι: Βάκο (24΄), Μηλας (69΄), Κουρετα (70΄).

Ανδριακός (Μαγουλάς): Σκανδάλης, Κουρέτα, Μουστάκας, Κουρέτα, Τζόκα, Βάκο, Βεϊσαλάρι, Μουζάκης, Ρεγκλης, Μηλας, Ρέθι.

Έπαιξαν επίσης οι: Σταυρατης, Μηλας, Μουζακης, Γαρύφαλλος, Γιαννακόπουλος, Μουστάκας.

ΠΑΣ Τήνου (Δεληγιάννης): Φώσκολος, Ταράσης, Πέπα, Γιαννόπουλος, Κελαδίτης, Βιδάλης, Χασανλάρι, Τζανουλίνος, Φιλιππούσης, Πλυτάς, Βασιλάκης.

Έπαιξαν επίσης οι: Τουφεκλής, Αλβέρτης, Αράθυμος, Αργυρόπουλος, Δεσύπρης.