Σάββατο, 22 Σεπτεμβρίου 2018 19:21

Με το δεξί στο πρωτάθλημα η Κ16 του Πανθηραϊκού

Με νίκη 5-1 κόντρα στην Θύελλα Καμαρίου ξεκίνησε ο Πανθηραϊκός στο πρωτάθλημα Κ16 «ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΙΣ» της Ε.Π.Σ Κυκλάδων.

Στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το πρωί του Σαββάτου στο Δημοτικό Γήπεδο Πανθηραϊκού, η ομάδα του Δημήτρη Κρεμμύδα πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 8ο λεπτό με σκόρερ τον Φέγγη, ενώ στο 19′ ο Τσοβάρας διαμόρφωσε το 2-0.

Στο 21′ ο Κρεμμύδας και στο 22′ ο Zeqiraj, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Η Θύελλα μείωσε στο 61′ με τον Ζωγράφο, ενώ το τελικό 5-1 σημείωσε ο Φέγγης στο 66′.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Παντελάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Τσάφο και Νάκκα.

Συνθέσεις:

Πανθηραϊκός Α.Ο (Κρεμμύδας Δ.): Αδαμίδης, Μαυρίκης, Κρεμμύδας, Αργυρόπουλος, Βαμβακούσης, Buzi, Goga, Φέγγης, Τσοβάρας, Zeqiraj, Hoxhaj

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Δαμίγος, Provimi, Πελέκης, Ρούσσος, Βαζαίος, Χατζηλαζαρίδης και Zeqiraj E.

Θύελλα Καμαρίου (Φίλων Σ.): Μπίμπα, Σπαθάρης, Μαλολλάρι, Σιγάλας, Ζωγράφος, Ξαγοράρης, Γεροντάκης, Πάπα, Ρούσσης, Λιγνός, Τσάμογλου

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Αργυρός, Καρράς, Ρούσσης