Τρίτη, 12 Μαΐου 2015 18:37

Σκόνταψε στο 88΄ο Πανναξιακός.

Ένα ματς με δυο ισοδύναμες ομάδες παρακολούθησαν σήμερα όσοι βρέθηκαν στις εξέδρες του ΔΑΚ.

Το 1-1 κρίνετε δίκαιο. Πλέον ο Πανναξιακός θα πρέπει να μην χάσει άλλους βαθμούς στην έδρα του.

Κλειστό το πρώτο ημίχρονο με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Ο Κανάρης είχε μια ανούσια κατοχή στο πρώτο ημίχρονο όμως ο Πανναξιακός ήταν αυτος που σημείωσε γκολ στο 9ο λεπτό όταν ο Γαλάνης έσπασε στον Κοτσαρή, αυτός με την μία βρήκε τον Κατσούδα που με ένα δυνατό σουτ έκανε το 1-0.

Η καλύτερη φάση για τους φιλοξενούμενους έγινε στο 35’ όταν ο Ατσάλης επιχείρησε δυνατό σουτ όμως ο Τσουκαλάς μπλόκαρε σταθερά.

Ο Πανναξιακός είχε με το μέρος του στο 2ο ημίχρονο τον δυνατό άνεμο που επικρατούσε στο ΔΑΚ Νάξου, όμως ο Κανάρης ήταν αυτός που συνέχυσε να έχει την υπεροχή στο κέντρο του γηπέδου την οποία μετουσίωσε σε γκολ ο Κωστάλας.

Ο Καρελέμογλου ήταν αυτός που στο 66’ έκανε το πρώτο επικίνδυνο σουτ στην επανάληψη, το οποίο μπλόκαρε σταθερά ο Κωττατής.

Ο Βαϊτερλής απάντησε στο 71’ όμως το σουτ που επιχείρησε έφτασε χωρίς ανησυχία στην αγκαλιά του Τσουκαλά.

Μεγάλη ευκαιρία στο 86’ όταν ο Γρίγος τσίμπησε την μπάλα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ όμως ο Τσουκαλάς ήταν εκεί,

Στο 87’ ο Πανναξιακός έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Ευριπιώτης αντίκρισε την 2η κίτρινη, κόκκινη, όταν έπιασε την μπάλα με τα χέρια.

Το γκολ για τον Κανάρη ήρθε στο 88’ όταν ο Κωστάλας έπιασε διαγώνιο δυνατό σουτ στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσουκαλά κανοντας 1-1.

Πανναξιακός: (Προμπονάς), Τσουκαλάς, Κατσάνης, Κοτσαρής, Καρελέμογλου, Κατσούδας (75’ Κουφόπουλος), Γαλάνης, Παπανικολάου (83’ Πιτταράς), Λύκα (61’ Ντάσιος), Ευριπιώτης, Χαμηλοθώρης, Κούτρος.

Κανάρης Νενήτων: (Τσατσαρώνης Χ.), Κωττατής, Χρουσάκης, Κωστάλας, Μελέκος, Γρίγος, Ζεράϊ (72’ Φόρσος), Βαϊντερλής, Λέσι, Μελέκος, Μονίαρος (76’ Κάργατζης), Ατσάλης (90’ Σοβατζής).

Διαιτητής: Τσαμούρης Αλέξανδρος, με βοηθούς τους Γεωργακόπουλο Τιμολέων και Κοτζαμανίδη Ηλία.

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ, περισσότερες Φώτος και φυσικά βίντεος!

Δείτε εδώ… Φώτος από την σημερινή αναμέτρηση.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Πανναξιακός - Διαγόρας Live... Μοιρασιά στη Νάξο »