Σάββατο, 08 Οκτωβρίου 2011 09:57

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 2011 - 2012

volley-korasides-gel-epal-8iras

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι Βόλεϊ κοριτσιών πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στο Κλειστό Γυμναστήριο Σαντορίνης, ανάμεσα στο Γενικό Λύκειο και στο ΕΠΑ.Λ στο πλαίσιο των σχολικών αγώνων Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης αγοριών - κοριτσιών του Νομού Κυκλάδων 2011 - 2012.

Το πρώτο σέτ κύλησε μάλλον εύκολα για το σχολείο του Γενικού Λυκείου που το πήρε με 21 - 14 (1 - 0), το δεύτερο σετ όμως είχε μια διαφορετική εικόνα σε σχέση με το πρώτο από την μεριά του ΕΠΑ.Λ που αφυπνίστηκε και με ένα καταπληκτικό παιχνίδι σε άμυνα και υποδοχή κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος της σκορ και να το κερδίσει 17 - 21 ( 1 - 1 ). Στο τελευταίο σετ και το νικητήριο έφερε ξανά τα χαμόγελα στο Γενικό Λύκειο που μετά το χαμένο δεύτερο σετ μπήκε ποιό αποφασισμένο για την νίκη σε αντίθεση με το ΕΠΑΛ που ήταν πάλι μουδιασμένο και του πήρε την νίκη σχετικά εύκολα με 15 - 5 κάνοντας το 2 - 1 παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Σχολικού Πρωταθλήματος Κυκλάδων. ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ.: ΠΑΤΗΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - ΚΕΛΜΑΕΡ ΣΠΥΡΟΣ.