02-11-2013
5η αγωνιστική

Player statistic

PAPADOPOULOSΕγγλέζικο σκορ είχαμε στο Λάβα – ΠΑΣ Νάξου, με τις δύο ομάδες να «χορταίνουν» με γκολ και καλό ποδόσφαιρο, όσους βρέθηκαν χθες στο Δ.Γ. Καμαρίου. Νικήτρια ομάδα ο ΠΑΣ Νάξου, η οποία έδωσε το πρώτο επίσημο παιχνίδι στην ιστορία της εκτός του νησιού της, κόντρα στη Λάβα Εμπορείου, το οποίο συνοδεύτηκε με νίκη 3-4 για τους "Μπέμπηδες" του Πέτρου Μαράκη.

Μοσχονάς (17΄) και Σκιαδάς (31΄& 40΄), έκαναν το 0-3 για τον ΠΑΣ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη η Λάβα «πήρε μπροστά» και μείωσεσε αρχικά σε 1-3 με τον Βάλβη Μ. στο 55΄ και σε 2-3 με τον Ρενιέρη στο 60΄. Ο Μοσχονάς πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα, έκανε το 2-4 στο 65’ . Το τελικό 3-4, διαμόρφωσε ο Βάλβης Ι. στο 89΄.

Λάβα (Αρβανίτης): Δαρζέντας Μ., Δεμιρτζής, Πρέκας, Ρενιέρης, Δαρζέντας Ε. (75΄Νομικός), Βάλβης Ι., Δεναξάς, Διαμαντόπουλος, Κατσαμάνης, Καφίρης, Βάλβης Μ.

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Χύκα, Φλεριανός (83΄Βερύκοκος), Μαράκης Γ., Πρωτονοτάριος, Κλουβάτος, Ζάκο, Παπαδόπουλος (λ.τ. 53΄Πιτταράς), Κατεινάς, Σορώκος, Σκιαδάς, Μοσχονάς.