Ο ''Σχολάρχης'' όπως ονομάζεται ο τίτλος που κατέχει ο Αλέξανδρος Κωνσταντόπουλος στο δίκτυο Σχολών Ποδοσφαίρου της ΠΑΕ Ολυμπιακός συνεχίζει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά να προΐσταται της μοναδικής επίσημης σχολής του Ολυμπιακού στις Κυκλάδες, που δεν είναι άλλη από αυτή της Σαντορίνης.
Την ανανέωση της συνεργασίας με τον 17χρονο ταλαντούχο επιθετικό, Πέτρο Προεστάκη ανακοίνωσε ο ΑΟ Πύργου.
Ο Αντώνης Τριανταφύλλου, ο οποίος πέρυσι είχε παραχωρηθεί ως δανεικός στη Θύελλα Καμαρίου επιστρέφει στον ΑΟ Πύργου.
«Οργάνωση, Πειθαρχία, Συνεργασία και Τυπικότητα» θα είναι οι πυλώνες στους οποίους θα βασιστεί η φετινή προσπάθεια του ΑΟ Πύργου σύμφωνα με τον ''Καπετάνιο'' της ανδρικής ομάδας, προπονητή, Αλέξανδρο Κωνσταντόπουλο.
Σε μία πολύ σημαντική προσθήκη προχώρησε το ΑΟ Πύργου ολοκληρώνοντας τη μεταγραφή του πολύπειρου, ικανότατου επιθετικού Γιώργου Περιάλη για την οποία σας είχαμε ενημερώσει .
Την επιστροφή του ικανότατου επιθετικού στην ομάδα μετά την ολοκλήρωση του δανεισμού του στη Θύελλα Καμαρίου ανακοίνωσε ο ΑΟ Πύργου.
Ο Γιάννης Ξαγοράρης, ένας ποδοσφαιριστής που συγκαταλέγεται στα κορυφαία ταλέντα του Σαντορινιού και γενικότερα του Κυκλαδίτικου ποδοσφαίρου θα συνεχίσει να αγωνίζεται στην ομάδα του τόπου του και της καρδιά του, τον ΑΟ Πύργου.
Μετά από μιάμησι σεζόν στη Θύελλα Καμαρίου ο Στάθης Λούκας παίρνει τον δρόμο της επιστροφής στον ΑΟ Πύργου, καθώς σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες οι δύο πλευρές τα έχουν βρει σε όλα και απομένουν τα τυπικά για την ολοκλήρωση της μεταγραφής.
Σε μία πολύ σημαντική μεταγραφική κίνηση προχώρησε ο ΑΟ Πύργου, καθώς ήρθε σε συμφωνία με τον πολύπειρο πρώην αρχηγό του Ηλυσιακού, αμυντικό μέσο, Ένι Ταχιράι.
Πιστοί στην περσινή τους συμφωνία για διετή συνεργασία μένουν ο ΑΟ Πύργου και ο Αλέξανδρος Κωνσταντόπουλος.
Με την στελέχωση του τεχνικού επιτελείου έχει ξεκινήσει η νέα προπονητική περίοδος στη Σχολή Ποδοσφαίρου Ολυμπιακού Σαντορίνης.
Με τον Ντάβιντ Χοτζάι που πλέον ανήκει στο δυναμικό της ομάδας συνεχίζεται το χτίσιμο του ΑΟ Πύργου ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.
Από το νευραλγικό πόστο του Υπεύθυνου Υλικού θα συνεχίσει να προσφέρει και φέτος τις υπηρεσίες του στην αγαπημένη του ομάδα, τον ΑΟ Πύργου, ο Μάρκος Ρενιέρης.