Απέφυγε τα χειρότερα η Ελισάβετ Τριανταφύλλου του Περιστεριώνα Τήνου

Καρδιοχτύπησαν οι άνθρωποι του Περιστεριώνα με τον τραυματισμό που υπέστη η Ελισάβετ Τριανταφύλλου την Κυριακή (10/11) το απόγευμα στην αναμέτρηση της ομάδας με τον ΑΟ Άνδρου στο “Εμπειρίκιο” για το πρωτάθλημα των κορασίδων της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Διαβάστε περισσότερα...

Με εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο “λύγισαν” τον ΑΟ Άνδρου οι κορασίδες του Περιστεριώνα Τήνου

Πιάνοντας εκπληκτική απόδοση στην τρίτη περίοδο ο Περιστεριώνας έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από την Άνδρο το απόγευμα της Κυριακής 10 Νοεμβρίου επικρατώντας στο “Εμπειρίκιο” του τοπικού Αθλητικού Ομίλου με σκορ 27-43 για το πρωτάθλημα των κορασίδων της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Δύο στα δύο επί του Μαρπησσαϊκού οι γυναίκες του Περιστεριώνα και κορυφή

Δεύτερη νίκη επί του Μαρπησσαϊκού σε λιγότερο από 24 ώρες για το γυναικείο τμήμα του Περιστεριώνα. Η ομάδα της Τήνου μία ημέρα μετά την πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων, επικράτησε του αντιπάλου της και την Κυριακή 3 Νοεμβρίου το πρωί με σκορ 34-59 και βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία με επτά βαθμούς.

“Καθάρισαν” στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γυναίκες του Περιστεριώνα κόντρα στον Μαρπησσαϊκό

Τη δεύτερή του νίκη στο γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων και μάλιστα συνεχόμενη πανηγύρισε στο ουδέτερο κλειστό γυμναστήριο της Ερμούπολης “Δημήτριος Βικέλας” o Περιστεριώνας.

Ιδανική πρεμιέρα που άφησε υποσχέσεις από τους παμπαίδες του ΑΟ Άνδρου

Υποσχέσεις για μια επιτυχημένη σεζόν άφησαν στο κλειστό γυμναστήριο “Τήνια 1895” οι παμπαίδες του ΑΟ Άνδρου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Η προσπάθεια που έχει ξεκινήσει ο Κυριάκος Μουστάκας πήρε βαθμό “άριστα” απέναντι στους περυσινούς πρωταθλητές Κυκλάδων του Αντώνη Βιδάλη και μπήκαν με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα επικρατώντας με σκορ 53-64 επί του Περιστεριώνα.

Πειστική εμφάνιση και …σεφτέ για τις γυναίκες του Περιστεριώνα Τήνου [vid-pics]

Με πειστική εμφάνιση και νίκη με σκορ 25-72 επί του ΑΟ Ερμούπολης πέρασε το απόγευμα της Τετάρτης 23 Οκτωβρίου από το κλειστό γυμναστήριο “Δημήτριος Βικέλας” της Σύρου ο Περιστεριώνας για το γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Αγιασμός για τον Περιστεριώνα Τήνου την Κυριακή 27 Οκτωβρίου

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΤΑΚ Περιστεριώνα προσκαλεί τους αθλητές και τις αθλήτριες της ομάδας στην τελετή του Αγιασμού για τη νέα αγωνιστική σεζόν ο οποίος θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 18:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Τήνου.

Φινάλε... γκραν γκινιόλ στην Τήνο, νικητές οι παίδες του Περιστεριώνα, επί του αξιόμαχου ΑΟ Ερμούπολης

“Έσπασαν” καρδιές το μεσημέρι της Κυριακής 20 Οκτωβρίου στο κλειστό γυμναστήριο “Τήνια 1895”. Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής του Α’ ομίλου του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚ Κυκλάδων, ο Περιστεριώνας επικράτησε δια πυρός και σιδήρου του ΑΟ Ερμούπολης με σκορ 72-70 διατηρώντας το αήττητό του και παράλληλα φτάνοντας στην δεύτερή του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS

Κ14: Πανθηραϊκός - ΠΑΣ Νάξου 0-3 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από την αναμέτρηση...

Πανθηραϊκός β' - ΠΑΣ Νάξου 2-3 [highlights]

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από τον αγώνα...

Στο Βόλο για φιλικό με τους Επίλεκτους θεσσαλίας οι Βετεράνοι της Θύελλας

Την επίσκεψη των Θεσσαλών που έγινε στις 25 Μαΐου θα...

«Ετοιμοπόλεμος» ο Σιμιτσής για Κηφισια

Με προπόνηση στο Δημοτικό Γήπεδο Καμαρίου συνεχίστηκε η προετοιμασία της...

Κόντρα στην.. φορμαρισμένη Κηφισιά η Θύελλα Καμαρίου

Αύριο, Τετάρτη θα ξεκινήσει η προετοιμασία της Κηφισιάς για τον...

«Πλημμύρισε» τη Σαντορίνη ο ΠΑΣ Νάξου

Κοντά στα 100 άτομα αριθμούσε η αποστολή του ΠΑΣ Νάξου...

Η Χρύσα Ζερβού νέα υπεύθυνη επικοινωνίας της Θύελλας Καμαρίου

Μια δυναμική παρουσία αναλαμβάνει θέση στην ομάδα της Θύελλας Καμαρίου...

Κ14: Νέος Α.Ο. Σύρου - ΑΠΣ Κύθνου 2-3 [Highlights]

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (2)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από την αναμέτρηση της Κ14 μεταξύ του Πανθηραϊκού και του ΠΑΣ Νάξου, που...

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από τον αγώνα της β' κατηγορίας Πανθηραϊκός β' - ΠΑΣ Νάξου (2-3).