Ένας καταπληκτικός αγώνας, που θα έχουν να θυμούνται για πολλά χρόνια ήταν το 4ο ''Τρέχω / Ανακαλύπτω την Ηρακλειά'' το κύριο μέρος του οποίου πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή (1/7) στο πανέμορφο νησί των Μικρών Κυκλάδων και ολοκληρώνεται την Κυριακή (3/7) με παράλληλες δράσεις.

Κατηγορία ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το νησί της Ηρακλειάς τον αγώνα ''Τρέχω / Ανακαλύπτω την Ηρακλειά''.

Αυτοί είναι οι υποστηρικτές του αγώνα ''Τρέχω / Ανακαλύπτω την Ηρακλειά''

Το ''Τρέχω / Ανακαλύπτω την Ηρακλειά'' ξεκινά σήμερα στις 19:00 με εγγραφές και παραλαβής υλικού στους συμμετέχοντες.

Σε γιορτινούς ρυθμούς κινείται η Ηρακλειά, όπου πριν λίγη ώρα έφτασαν περισσότεροι από 150 συμμετέχοντες στον αγώνα Τρέχω / Ανακαλύπτω την Ηρακλειά.

Στο γραφικό Λιμάνι της Μάνης και, πιο συγκεκριμένα, στον όρμο του Οίτυλου, διεξήχθη στις 25-26 Ιούνη, ο αγώνας μαραθώνιας κολύμβησης (Ανοικτής Θαλάσσης) Oitylo Bay της Ocean Man Greece, που έγινε φέτος υπό την αιγίδα της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος (Κ.Ο.Ε.)

Κατηγορία ΚΟΛΥΜΒHΣΗ

Ο Γιώργος Καράβης κατακτά και την Γαλλία! Ο 27χρονος αθλητής από την Σίφνο με ακόμα μία σπουδαία εμφάνιση πήρε την πρώτη θέση στο French Throwdown, μία από τις μεγαλύτερες διοργανώσεις στην Ευρώπη στο (Κροσφιτ) CrossFit.

Το Δ.Σ. του Πανναξιακού Α.Ο. συγχαίρει τους Πρωταθλητές στίβου του συλλόγου που διέπρεψαν με την εμφάνισή τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών και Κ23 που έγινε στην Θεσσαλονίκη το τριήμερο 25-26-27/06/2022.

Κατηγορία ΣΤΙΒΟΣ

Ακόμα μία μεγάλη επιτυχία για το τμήμα στίβου του Πανναξιακού, καθώς η Μαρία Κάσσου κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και παράλληλα την πρόκριση για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Κ20 που θα γίνει στο Κάλι της Κολομβίας.

Μετά την Ελλάδα η 16χρονη πρωταθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Πάρου, Μαρία Ελένη Καλακώνα, κατέκτησε και την Ευρώπη, αφού μετά από δέκα ιστιοδρομίες στο dziwnow της βόρειας Πολωνίας, σήμερα ανακηρύχθηκε έβδομη (7) στην Ευρωπαική κατάταξη των 132 αθλητριών στην κατηγορία ILCA 4.