Τρίτη, 04 Ιανουαρίου 2022 20:56

Εύκολη πρόκριση της Ερμιονίδας στο κύπελλο

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το 2022 για την ΑΕ Ερμιονίδας, η οποία επικράτησε με σκορ 4-0 στο ΔΑΚ Ναυπλίου του τοπικού Παναυπλιακού 2017 για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου της β' φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣ Αργολίδος.

Ο Δημήτρης Τερεζόπουλος έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε παίκτες, που δεν είχαν πολλά αγωνιστικά λεπτά στα παιχνίδια πρωταθλήματος.

Είναι χαρακτηριστικό πως το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το ημίχρονο και συγκεκριμένα από το 30ο λεπτό. Για την ομάδα της Ερμιονίδας σκόραραν οι Λαντίκας (1', 30') και Τσόφλιος (10', 18').

Στα θετικά συγκαταλέγεται η επανεμφάνιση του Στεργίου, ο οποίος αγωνίστηκε στο χώρο της άμυνας σε όλο το δεύτερο ημίχρονο.

Για την ΑΕ Ερμιονίδας ξεκίνησαν τον αγώνα οι Στόικος, Αντωνόπουλος, Σαμαράς, Κιοσσές, Φουρνάρος, Λαλούσης, Παπασταύρου, Τρέσα, Λαντίκας, Χαλούβας, Τσόφλιος. Στο ημίχρονο ο Στεργίου μπήκε στη θέση του Κιοσσέ.