Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2023 17:00

Μοιρασιά για Αλμυρό και ΑΟΑΝ στο κρητικό ντέρμπι

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το κρητικό ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής στο Γάζι Ηρακλείου. Αλμυρός και ΑΟΑΝ έμειναν στο ισόπαλο 2-2, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο σκορ δύο φορές και τους γηπεδούχους να επανέρχονται ισάριθμες.

Στο 14ο λεπτό ο Πήλιος αξιοποίησε πάσα του Μαρτσάκη και με διαγώνιο σουτ σημείωσε το 0-1, όμως στο επόμενο λεπτό (15') ο Ρέγιες με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 55' η ομάδα του Αγ. Νικολάου πήρε εκ νέου το προβάδισμα με κεφαλιά του Σένκα μετά από σέντρα του Μαρτσάκη (1-2), όμως ο Αλμυρός ισοφάρισε πάλι, αυτή τη φορά με γυριστή κεφαλιά του Παπαδομιχελάκη έπειτα από κόρνερ του Χαντί στο 61' (2-2).

Διαιτητές: Δημητρακόπουλος (Αθηνών), Μαυρεδάκης-Τίκας (Χανίων)

ΑΛΜΥΡΟΣ (Μανώλης Σουτζής): Xανιωτάκης, Αγαπάκης, Παπαδομιχελάκης, Βουϊδάσκης (46' Κουτάντος), Καστελλιανάκης (76' Βακράκος), Χαντί, Τουργαϊδης (64' Κοιλιάρας), Γιαλούσης, Κοντογιάννης (76' Πακιουφάκης), Πατινιώτης, Ρέγες

ΑΟΑΝ (Μανώλης Σκύβαλος): Ψιμόπουλος, Μουστάκης, Τζιλεδάκης, Πυθαρούλης, Χριστογιάννης, Φουκαράκης (66' Καμαρά), Μαρτσάκης (86' Μαρκάκης), Μαρινάκης, Νοκάι (66' Κατσικοκέρης), Σένκα, Πήλιος (74' Πλουσής).

Πηγή: soccerlive.gr