Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2023 18:00

Νικηφόρο πέρασμα του Ηλυσιακού από το Πέραμα

Τέσσερις ημέρες μετά την ήττα στην Επισκοπή ο Ηλυσιακός έκλεισε με θετικό τρόπο ένα οκταήμερο που περιελάμβανε τρεις επίσημες υποχρεώσεις.

Η ομάδα του Α. Μαντζούνη πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο του Περάματος, όπου επιβλήθηκε με 2-0 του Περαμαϊκού για τη 14η αγωνιστική, πετυχαίνοντας από ένα πανέμορφο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 25ο λεπτό ο Καλός άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ στο «Γ» (0-1) και στο 75' ο Κασσιανός σημείωσε το 0-2 με βολ πλανέ. Από την πλευρά τους, οι πράσινοι έκαναν μεγάλη προσπάθεια στον αγωνιστικό χώρο για θετικό αποτέλεσμα, όμως δεν μπόρεσαν να αποφύγουν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα.

Διαιτητές: Κατόπης (Σάμου), Καραγιάννης-Πλάκας (Δυτ. Αττικής)

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Βασίλης Σπάθας): Θεολόγης, Μαρίνης(64' Κόκα), Κοντογιαννάτος, Βέσι, Μεσσήνης, Γκίνο, Καραγιαννίδης, Λάππας(77' Τσίνα), Αμαραντίδης(77' Αράπι), Μαχμουτάι(54' Κοντάκος), Ποσίνκοβιτς

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μαντζούνης): Μπαλασάκης, Χριστόπουλος, Παρασκευόπουλος, Σουβατζόγλου, Κάρδαρης, Ταχιράι, Κασσιανός (85' Νικολόπουλος), Χαρίτος, Κράσι (87' Βρυώνης), Τσέργας, Καλός (60' Γιαννόπουλος).

Πηγή: soccerlive.gr