Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου 2024 19:55

Ξανά μόνη στην κορυφή η Κόρινθος

Ανεξαρτήτως της έκβασης που θα έχει η ένσταση που υπέβαλαν οι «σταχυοφόροι» πριν τη σέντρα, στον αγωνιστικό χώρο η Κόρινθος επιβλήθηκε με 4-0 του Πανελευσινιακού, μετυυσιώνοντας την καθολική υπεροχή της.

Το σκορ άνοιξε στο 40ο λεπτό ο Δερμιτζάκης με σουτ από θέση εκτός περιοχής (1-0), με τους Κορίνθιους να σημειώνουν στο δεύτερο μέρος τρία γκολ σε διάστημα έντεκα λεπτών. Στο 54' ο Χαλάτσης με σουτ έκανε το 2-0, δύο λεπτά μετά (56') ο Γκουντρουμπής με πλασέ μετά από συρτή σέντρα του Παπαχρήστου έγραψε το 3-0 και στο 64' ο Μερκούρης με υπέροχο σουτ από μακριά διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητές: Ζυγάς, Βλαχοδήμος-Κόμκοτος (Αιτωλοακαρνανίας)

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Ανδρέας Μπαρμπολούτσι): Διασσινός, Παπαχρήστος (72' Χατζής), Αργυρόπουλος (75' Πατελάκης), Μερκούρης, Χαλάτσης (72' Κουιμελής), Γκουντρουμπής (60' Ζαχαράκης), Λάλκοβιτς (72' Γκίκας, Παπουλής, Δερμιτζάκης, Νικολάου, Ροχάνο

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μύρτα, Καλομενίδης, Μαλλιαράκης (60' Λεβεντάκης), Παϊκόπουλος (34' λ.τρ. Φίλης), Καψής, Νικολόπουλος (76' Κογιός), Σκέντζος, Ξενάκης, Φωτόπουλος, Τσιάβος, Νικολάου.