Πέμπτη, 30 Ιανουαρίου 2014 15:29

Άνω Μερά – ΑΟ Σύρου LIVE

Το sportcyclades.gr θα είναι στο γήπεδο της Άνω Μεράς, από όπου θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του 1ου ομίλου μεταξύ της Άνω Μεράς και του ΑΟ Σύρου, που γίνεται στα πλαίσια της 13ης και προτελευταίας αγωνιστικής του 1ου ομίλου.

Για λογαριασμό του S.C. στο γήπεδο της Άνω Μεράς βρίσκονται η Ειρήνη Παππά και η Έλενα Πολυκανδριώτη

Για ανανέωση της σελίδας πατήστε εδώ

ANO MERA  AOS
2  3

29' Πετράι

72' Βλιζνάκης

52' Πριντεζης

63' Πριντεζης

82' Περιάλης

ΤΕΛΙΚΟ

-

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, καλό σας απόγευμα

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ

Ο ΑΟ Σύρου παίρνει μία μεγάλη νίκη μέσα στην δύσκολη έδρα της Άνω Μεράς, εξασφαλίζοντας τη συμμετοχή του στα μπαράζ, απευθείας ή μέσω αγώνα με τον 2ο του 2ου ομίλου, πράγμα που θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική, όπου το ντέρμπι του Πάγου με τον Αίαντα θα κρίνει την τελική κατάταξη του 1ου ομίλου.

89' Αλλαγή για την Άνω Μερά. Ο Νάζος παίρνει την θέση του Κουτσούκου στο παιχνίδι.
88' Αλλαγή για τον ΑΟΣ. Ο Φωτεινιάς μπαίνει στη θέση του Ιάκωβου Σταματίου.
83' Αλλαγή για την Άνω Μερά. Ο Ασημομύτης περνά στη θέση του Κεκελή

82'

2-3

Ο Περιάλης με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή δίνει το προβάδισμα στον ΑΟΣ σε ένα παιχνίδι που δεν ενδείκνυται για καρδιακούς.
  ano-aos 7
80' Αλλαγή για τον ΑΟ Σύρου. Ο Ξυγκάκης παίρνει την θέση του σκόρερ των δύο τερμάτων των Συριανών Πρίντεζη
  Η εικόνα του αγώνα είναι με την μπάλα να πάει πάνω - κάτω και να "μυρίζει" γκολ και για τις δύο ομάδες ανα πάσα στιγμή

72'

2-2

Μετά από αλλεπάλληλες σέντρες ο Βλιζνάκης γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με ψύχραιμο πλασέ κάνει το 2-2.

63'

1-2

Στο 63' ο Σταματίου επιχειρεί σέντρα που καταλήγει στον Πρίντεζη και τον τελευταίο με άψογο πλασέ να κάνει το 1-2 συντελώντας την μεγάλη ανατροπή για τον ΑΟΣ
66' Αλλαγή λόγω τραυματισμού για την Άνω Μερά (Τόσκα - Γκοράρι)
65' Κίτρινη σε Περιάλη
62' Σουτ Πετράι απόκρουση Καραμαλίγκα
61' Σουτ Περιάλης απόκρουση Αγγελίδη

ano-aos 6

Ο ΑΟΣ έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοση του στο 2ο ημίχρονο, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός.

56'

Ο Πετράι εκτελεί φάουλ, που με υπερένταση διώχνει σε κόρνερ ο Καραμαλίγκας

52'

1-1

Ο Πρίντεζης με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή φέρνει το παιχνίδι στα ίσα (1-1) για τον ΑΟ Σύρου
49' Ο ΑΟΣ Μπήκε πιο δυνατά στο 2ο ημίχρονο και ο Μανουδάκης στο 49΄με κεφαλιά μετά από κόρνερ απείλησε τον Αγγελίδη, με τον τερματοφύλακα της Άνω Μεράς να μπλοκάρει.

Εικόνες

AN-AOS 5AN AOS 3

Έναρξη 2ου ημιχρόνου 17:05

Λήξη ημιχρόνου 1ου ημιχρόνου

44'

Αλλαγή για τον ΑΟ Σύρου. Ο Ντε Φρέιτας περνά στη θέση του Βελέντζα.

Εικόνα

ANO-MERA-aos 1

Το τελευταίο δεκάλεπτο οι ρυθμοί έχουν ανέβει και για τις δύο ομάδες, που δεν έχουν όμως δημιουργήσει κάποια μεγάλη ευκαιρία

35'

Σουτ από δεξιά του Πρίντεζη εύκολα ο Αγγελίδης.

Στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα η Άνω Μερά είναι η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο

31'

Σουτ Μανουδάκης άουτ

29'

1-0

Ο Πετράι ανοίγει το σκορ μετά από ελεύθερο του Αγγελίδη και λάθος στην άμυνα του ΑΟΣ.

28'

Αντεπίθεση με τον Τόσκα τον οποίο και κόβει σωτήρια ο Σταμούλης

25'

Σουτ ο Κεκελής διώχνει ο Τερόλης

20'

Κεκελής εκτελεί φάουλ, λάθος του Καραμαλίγκα, σώζει ο Σταμούλης

Το παιχνίδι να είναι ανοικτό και για τις δύο ομάδες

17' Ο Πρίντεζης χάνει την μεγαλύτερη ευκαιρία μέχρι αυτή τη στιγμή, καθώς σουτ που εξαπέλυσε αποκρούστηκε με υπερένταση σε κόρνερ από τον Αγγελίδη.
13' 13' Κόρνερ του Πετράι που έκοψε ο Τζώρτζης
12΄ Ο Βλιζνάκης εκτελεί ένα φάουλ που πέρασε άουτ
7' Σουτ του Σταματίου από κοντά κόβεται από τον Τοπάλη

Φωτο από το ματς

AN-AOS

5΄-10'

Ο ΑΟ Σύρου προσπαθεί να γίνει απειλητικός έχοντας μία μικρή υπεροχή

4'

Ο Πετράι απειλεί με σουτ που πέρασε λίγο άουτ

3'

Πετράι απευθείας κόρνερ λίγο άουτ (ίσως η μπάλα ακούμπησε και λίγο το οριζοντιο δοκάρι του Καραμαλίγκα)

Ο αγώνας ξεκίνησε στις 16:02

Διαιτητές είναι οι: Ζαράνης, Αγγέλου και Μουτάφης

Οι συνθέσεις που θα ξεκινήσουν τον αγώνα οι δύο ομάδες

ΑΣ Άνω Μεράς (Τζιώβας): Αγγελίδης, Κουκάς, Κουστσούκος (89' Νάζος), Τοπάλης, Λάμα, Κεραμιδάς, Τόσκα (65' λ.τ. Γκοράρι), Κεκελής (83' Ασημομύτης Α.), Τουρέ, Βλιζνάκης, Πετράι.

ΑΟ Σύρου (Ζαχαρίου): Καραμαλίγκας, Σταμούλης, Παπαδάκης, Τερόλης, Σούρλας, Βελέντζας (44' Ντε Φρέιτας), Περιάλης, Τζώρτζης, Σταματίου (88' Φωτεινιάς), Μανουδάκης, Πρίντεζης (80' Ξυγκάκης).

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 16:00