Τρίτη, 04 Οκτωβρίου 2022 17:16

Φιλική μοιρασιά για Μαρκό και Εθνικό Πειραιά

Χωρίς νικητή ή γκολ ολοκληρώθηκε το ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα (2/10) το απόγευμα στο δημοτικό στάδιο Μαρκόπουλου.

Μαρκό και Εθνικός Πειραιά αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα (0-0), σε ένα ματς με καλό ρυθμό, αλλά και με λίγες καλές στιγμές μέσα στις περιοχές. Σε μία από αυτές, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο Γκεμίσης είχε σουτ στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

ΜΑΡΚΟ (Πέτρος Τσιγκούλης): Βουτσελάς, Πάππος, Φλώρος, Τσίκλος, Λαμπρόπουλος, Πίκουλης, Γκεμίσης, Μπέλερης, Βασιλειάδης, Σταυροθανασόπουλος, Βουγιουκλίδης

Έπαιξαν και οι Σόμογλου, Στρατής, Γκέκα, Αλέμης, Μουσταφίδης, Πιέτρης, Σουλελές, Σούλτσε, Καλομοίρης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Θεόφιλος Καλύβας): Κούμπουλα, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Νικολόπουλος, Βασιλείου, Παπαγεωργίου, Νταλακούρας, Ντάφλας, Δώδας, Δρόσης, Σάμιος

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε και ο Κώστας στη θέση του Δρόση, που αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού.

Πηγή: soccerlive.gr