Συνολικά είναι 63 ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή στη Γ Εθνική για την αγωνιστική περίοδο 2024-2025, κάτι το οποίο βέβαια μένει να επιβεβαιωθεί από την επίσημη ανακοίνωση της ΕΠΟ.
Ο Αλέξανδρος Μελισσόπουλος, ένας ποδοσφαιριστής που είχε καθοριστική συμβολή στην περσινή εξαιρετική πορεία της Ελλάς Σύρου θα συνεχίσει να φορά και φέτος τη φανέλα της ομάδας.
Η Ελλάς Σύρου δυναμώνει και ετοιμάζεται για ακόμη πιο μεγάλα πράγματα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Παύλος Λογαράς βρίσκεται μια ανάσα από το να γίνει κάτοικος Σύρου.
Το Δ.Σ του Α.Π.Ο Ελλάς Σύρου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την συνέχιση της συνεργασίας με την ONEX NEORION SHIPYARDS.
Στην Ελλάς Σύρου θα συνεχίσει την καριέρα του ο τερματοφύλακας Γιάννης Μπίντσης, ο οποίος έχει παραστάσεις στην Superleague 2.
Η Ελλάς Σύρου συνεχίζει τη μεταγραφική ενίσχυση με στόχο να είναι πανίσχυρη στο νέο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, με τον Νίκο Ζιάβρα και τον Άκη Πύργο να βρίσκονται κοντά στο να αποσπάσουν το «ναι» του Γιώργου Γωνιωτάκη.
Tην διάθεση προς το κοινό των καρτών διαρκείας της αγωνιστικής περιόδου 2024-2025 ανακοίνωσε η Ελλάς Σύρου κάνοντας ξεκάθαρο άνοιγμα στον κόσμο για στήριξη δυναμική επιστροφή στις εξέδρες!
Ανακοίνωσε Καλό η Ελλάς Σύρου, επιβεβαιώνοντας τις χθεσινές μας πληροφορίες με τους τρεις παίκτες οι οποίοι αποκαλύψαμε πως βρίσκονται μια ανάσα από την Ελλάς.
Μετά τις ανανεώσεις που προχώρησε τις προηγούμενες ημέρες και την σπουδαία μεταγραφή του Ευριπίδη Γιάκου, η Ελλάς Σύρου ετοιμάζεται για τα επόμενα μεταγραφικά της αποκτήματα. Σύμφωνα με πληροφορίες, Μπίντσης, Καλός και Ψαρρής βρίσκονται μια ανάσα από την ομάδα, με τον Παναγιώτη Χριστοφιλέα να γεμίζει και άλλο το «οπλοστάσιο» του.
Με την επίσκεψη του ποδοσφαιριστή στη Σύρο και την υπογραφή του στο δελτίο με τη νέα του ολοκληρώθηκε η πολύκροτη μεταγραφή του Ευριπίδη Γιάκου στην Ελλάς Σύρου.
Μεταγραφική βόμβα με την απόκτηση του Ευριπίδη Γιάκου ετοιμάζει η Ελλάς Σύρου, που είναι πρόθυμη να φέρει στις Κυκλάδες ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα βάσει του τεράστιου βιογραφικού που διαθέτει ο ποδοσφαιριστής.
Στο πρόσωπο ενός νεαρού ποδοσφαιριστή βλέπουν λύσεις για την επιθετική τους γραμμή στην Ελλάς Σύρου.
Σειρά στις ανανεώσεις της Ελλάς Σύρου πήρε ο Lucas Bossio, οποίος τα βρήκε σε όλα με την διοίκηση της ομάδας και θα φορέσει για ακόμα μία χρονιά τη φανέλα της ομάδας στην δεύτερη της παρουσία στη Γ΄Εθνική.
Η Ελλάς Σύρου συνεχίζει χωρίς σταματημό τις ανανεώσεις συμβολαίων. Αυτή τη φορά ήταν σειρά του Περικλή Μηνά, ο οποίος θα αγωνίζεται και τη νέα αγωνιστική περίοδο στην ομάδα της Σύρου.