Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου 2013 14:27

Σημαντική νίκη για τον Πάγο

Την 4η νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε χθες ο ΑΟ Πάγου, ο οποίος χθες, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής, επικράτησε με 4-2 επί του ΑΟ Τήνου και πλέον βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι παίκτες του Ηλία Ξενικάκη ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλοι τη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφεραν να κλείσουν το 1ο ημίχρονο με 2-0. Ένα γρήγορο γκολ στην επανάληψη ήταν αυτό που έφερε τον Πάγο πιο κοντά στη νίκη, με τους παίκτες του ΑΟΤ να μην τα παρατάνε και με 2 γκολ στο 81΄και στο 88΄να κάνουν το σκορ 3-2, «καρδιοχτυπώντας» τους γηπεδούχους. Ο Γιώργος Πάπιτσης (2 γκολ) όμως στο 94’ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Τα γκολ

1-0 Μόλις στο 5ο λεπτό ο Πρίντεζης ανοίγει το σκορ για τον Πάγο.

2-0 Ο Νίκος Ρούσσος στο 20’ με ένα μακρινό ασύλληπτο σουτ κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

3-0 Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου (46’) ο Γιώργος Πάπιτσης με ανάποδο ψαλίδι κάνει τρία τα τέρματα του Πάγου.

3-1 Ο Κριτής στο 81’ με κεφαλιά μειώνει σε 3-1, έπειτα από κόρνερ του Βίδου.

3-2 Στο 88’ ο Γιαννησόπουλος με πλασέ έβαλε φωτιά στο παιχνίδι, όταν με πλασέ έκανε το σκορ 3-2.

4-2 Το τελικό 4-2, έκανε ο Γιώργος Πάπιτσης με πλασέ στο 94’

Διαιτητές ήταν οι: Μαραγκός, Νομικός, Μουτάφης.

Α.Ο Πάγου (Ξενικάκης): Αραγιάννης, Πρελορέτζος, Ξανθάκης, Ρούσσος, Πάπιτσης, Μπελεγρίνης, Πρίντεζης (71΄Παράβαλος), Μανωλιός (52΄Τρόκα), Μουλίδης, Βάλβης, (57΄Συρίγος), Πάπιτσης.

Α.Ο Τήνου (Σουράνης): Καμολίνος, Ορφανός, Παναγιωτάκης (76’ Φουκάς), Λεβαντής (68΄Πετράς), Θεοδώρου, Κελαδίτης, Βίδος, Βελαλόπουλος (63΄Γιαννισόπουλος), Κρίτης, Δελότης, Ξενόπουλος.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Pre game Πανσιφναϊκός - Νηρέας Με νίκη στον 2ο γύρο »