Ο Αλέξανδρος Μελισσόπουλος, ένας ποδοσφαιριστής που είχε καθοριστική συμβολή στην περσινή εξαιρετική πορεία της Ελλάς Σύρου θα συνεχίσει να φορά και φέτος τη φανέλα της ομάδας.
Επιστρέφει για τρίτη φορά στον Α.Ο Πάγου για να κλείσει την καριέρα του σε μια ομάδα που την έχει οδηγήσει παλαιότερα και στον τελικό του Κυπέλλου. Ο Αντώνης Μπαλόπητας βρίσκεται πολύ κοντά σε συμφωνία με τον Α.Ο Πάγου για τη νέα αγωνιστική σεζόν.
Δείτε τα όσα δήλωσε ο προπονητής του Πάγου, υπεύθυνος της ακαδημίας Νέος ΑΟΣ και πρόεδρος του συνδέσμου προπονητών ποδοσφαίρου Κυκλάδων Χρήστος Ζαχαρίου.
Μέσα από ανακοίνωση της η ακαδημία Σύρος 2002 ενημερώνει τον κόσμο για την συμμετοχή της στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κυκλάδων.
Η Ελλάς Σύρου δυναμώνει και ετοιμάζεται για ακόμη πιο μεγάλα πράγματα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Παύλος Λογαράς βρίσκεται μια ανάσα από το να γίνει κάτοικος Σύρου.
Πλώρη για τον Φοίνικα Σύρου έβαλε το πρωί του Σαββάτου o στόλος του 61ου Ράλλυ Αιγαίου (20-29 Ιουλίου) που διοργανώνει ο Πανελλήνιος Όμιλος Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης (ΠΟΙΑΘ) με την συνεργασία του Πολεμικού Ναυτικού.
Το Δ.Σ του Α.Π.Ο Ελλάς Σύρου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την συνέχιση της συνεργασίας με την ONEX NEORION SHIPYARDS.
Στην Ελλάς Σύρου θα συνεχίσει την καριέρα του ο τερματοφύλακας Γιάννης Μπίντσης, ο οποίος έχει παραστάσεις στην Superleague 2.
Η Ελλάς Σύρου συνεχίζει τη μεταγραφική ενίσχυση με στόχο να είναι πανίσχυρη στο νέο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, με τον Νίκο Ζιάβρα και τον Άκη Πύργο να βρίσκονται κοντά στο να αποσπάσουν το «ναι» του Γιώργου Γωνιωτάκη.
Για τρίτη συνεχόμενη σεζόν θα συνεχίσει να φορά την φανέλα της ΑΕ Μυκόνου η Συριανή αθλήτρια Δώρα Πρέκα.
Tην διάθεση προς το κοινό των καρτών διαρκείας της αγωνιστικής περιόδου 2024-2025 ανακοίνωσε η Ελλάς Σύρου κάνοντας ξεκάθαρο άνοιγμα στον κόσμο για στήριξη δυναμική επιστροφή στις εξέδρες!
Ανακοίνωσε Καλό η Ελλάς Σύρου, επιβεβαιώνοντας τις χθεσινές μας πληροφορίες με τους τρεις παίκτες οι οποίοι αποκαλύψαμε πως βρίσκονται μια ανάσα από την Ελλάς.