Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου 2013 19:31

Δεν δυσκολεύτηκε ο Περιστεριώνας κόντρα στον ΑΟ Άνδρου

Νίκη που τον φέρνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας σημείωσε η ομάδα παίδων του ΤΑΚ Περιστεριώνα Τήνου επί του ΑΟ Άνδρου με σκορ 28-66.

Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημ. Γήπεδο "Νικ. Κορνάρος" της Τήνου με τυπικά φιλοξενούμενο τον  Περιστεριώνα στα πλαίσια της α! αγωνιστικής του β! γύρου.

Με ένα εκπληκτικό 2ο δεκάλεπτο η ομάδα του Αντώνη Βιδάλη πήρε διαφορά 26 πόντων κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 12-38.

Το 3ο ήταν εξίσου εντυπωσιακό αφού οι πιτσιρικάδες του Κυριάκου Μουστάκα δεν μπόρεσαν να είναι εύστοχοι στην επίθεση αλλά και με πολλά λάθη στην άμυνα είχε ως επακόλουθο την εκτόξευση της διαφοράς στους 40 πόντους (14-54).

Στο 4ο δεκάλεπτο οι Ανδριώτες αντέδρασαν ενώ οι Τηνιακή χαλάρωσαν με αποτέλεσμα το παιχνίδι να ισορροπήσει. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 28-66.

Για την ομάδα του ΑΟ Άνδρου ξεχώρισε ο Καρδαμίτσης Γιάννης που σημείωσε 12 πόντους αλλά και ο Μπούσι Λιντιόν με 10 πόντους, ενώ για τον Περιστεριώνα ο Αλβέρτης Σίμος ήταν σε άλλο ένα ματς εκπληκτικός σημειώνοντας 26 πόντους αλλά και οι Ρουγγέρης Αντώνης με 14 και Τσουλλχάι Αντελάιντο με 8.

Δεκάλεπτα : 08-14, 04-24, 02-16, 14-12.

Α.Ο. Άνδρου: Καρδαμίτσης I. 12, Μπόθος Ευ., Μώρος Ζ. 2, Ψητός Δ., Σεμποτάρι Ζ., Λουπέσης Α. 2, Δεληγιώργης Π., Δάμο Δ. 2, Μπούσι Λ. 10, Μουρούκας Π., Σπυριδάκης Θ., Μηνόπετρος Γ.

Περιστεριώνας: Βοινάς Π. 4, Καστορίνης Μ. 2, Μελισσουργός Δ., Σπεντζάρης Ι., Λαγουρός Κ., Ρουγγέρης Α. 14, Σουράνης Κ. 6, Αλβέρτης Σ. 26, Κάμπερι Ι. 2, Ψάρρος Ν. 4, Γιαβρεδέλης Αθ., Τσουλλχάι Α. 8.