Δευτέρα, 16 Μαρτίου 2015 20:12

Νίκη γοήτρου για τους έφηβους του ΑΟ Πάρου

Σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερη βαθμολογική σημασία, οι έφηβοι του ΑΟ Πάρου πήραν το ροζ φύλλο αγώνα αφού νίκησαν τον ΑΠΑΣ με 46-40.

Με τη νίκη αυτή οι Παριανοί έπιασαν στην κορυφή τον Πανναξιακό που θα είναι οι δύο ομάδες του 2ου ομίλου στο φετινό final 4.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΠ προηγήθηκε σχετικά εύκολα με τους Παπαχατζή, Έσκη και τα δύο τρίποντα του Ζουμή να δίνουν διαφορά ασφαλείας. Δέκα πόντων (24-14).

Οι Απεραθίτες όμως είχαν άλλη άποψη και στο 3ο δεκάλεπτο με τον Μουστάκη και Ζευγώλη κυρίως, μπόρεσαν και γύρισαν το ματς περνώντας μπροστά με ένα καλάθι.

Η νίκη ήρθε για τον ΑΟΠ στο τέλος όταν ο Παπαχατζής με 12 πόντους στο 4ο δεκάλεπτο έδωσε πάλι πρωτοπορία στην ομάδα του, την οποία κράτησε μέχρι το τελικό σφύριγμα του κ. Κιουλάφα.

Δεκάλεπτα: 9-7, 15-7, 5-17, 17-9

ΑΟ Πάρου: (Καζακίδης Θ.), Ζουμής Η. 6(2), Κούτρας Κ., Κονδύλης Θ. 7, Τσίπης Σ., Μιχαλάκης Χ. 2, Παπαχατζής Δ. 13(1), Καλόγηρος Π. 4, Καλακώνας Π. 6(2), Εσκη Χ. 12

ΑΠΑΣ Φανάρια: (Πεταλάς Β.), Ζευγώλης Σ. 16(3), Λεόντιος Π., Χάλκος Γ., Ψαρράς Μ. 4, Μαστρόπουλος Γ. 2, Κώτσος Σ., Μαργαρίτης Γ., Προμπονάς Σ. 7(1), Μουστάκης Γ. 8, Φρατζέσκος Ι., Φρατζέσκος Γ.Ι. 2, Ελευθερίου Μ.