Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2016 17:50

Συνεχίζουν αήττητες οι Κορασίδες της Ερμούπολης

ΑΠΟΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ....Α.Ο.ΠΑΡΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: 30-67 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ) ΑΠΟΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ....Α.Ο.ΠΑΡΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ: 30-67 (ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)

Αήττητες παρέμειναν οι κορασίδες του Α.Ο. Ερμούπολης , καθώς πέτυχαν άλλη μια εκτός έδρας νίκη , αυτή την φορά επί της ομάδας του Α.Ο. Πάρου με σκορ 30-67. Οι Συριανές αθλήτριες πλέον περιμένουν την διεξαγωγή του final four για να διεκδικήσουν και πάλι το τρόπαιο της πρωταθλήτρια ομάδας!

Όσον αφορά τον αγώνα , οι παίκτριες του Ανδρέα Μαύρου, μπόρεσαν να πάρουν προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο και σιγά σιγά να δημιουργήσουν διαφορά ασφαλείας , η οποία μεγάλωνε με την πάροδο του χρόνου. Στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο κατάφεραν να παίξουν εξαιρετική άμυνα και να δεχτούν συνολικά μόνο 10 πόντους σε αυτές τις 2 περιόδους. Με αυτό τον τρόπο ήρθε η νίκη επί της αξιόμαχης ομάδας του Α.Ο.Π. Όλες οι παίκτριες της αποστολής μπόρεσαν να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να δείξουν στον προπονητή τους τι μπορούν να προσφέρουν εν όψει final four.
Συγχαρητήρια στις παίκτριες και των δύο ομάδων για την παρουσία τους.
Α.Ο.ΠΑΡΟΥ - Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ 30-67
Δεκάλεπτα Α(10-15), Β(2-19), Γ(8-19), Δ(10-14).
Α.Ο. ΠΑΡΟΥ (Βλάχος Σ.): Καλακώνα Β.3(1), Νίκα Α., Φλέσσα - Δρακάκη Δ., Καλακώνα Α.2, Αλιμπράντη Δ.14, Βεντούρη Α.9, Βιδάλη Δ.2, Δούζα Β,
Α.Ο. ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.): Φρέρη-Παναγιωτίδου Ε.2, Κοτσιπετσίδη Μ.10, Ρούσσου Φ., Βακονδίου Ι.24, Τζαβάρα Μ.8, Ξαγοράρη Ε.1, Τουντόσε Α.6, Ρίζου Κ.2, Συργίαννη Α.9, Αρακά Μ.6.