Παρασκευή, 30 Ιουνίου 2017 17:41

Το Πρόγραμμα της Β’ Φάσης του ''LG AegeanBall Fesrival''

Η Ερμούπολη χτυπάει πλέον στον ρυθμό του LG AegeanBall Festival 2017!

Η Α’ Φάση ολοκληρώθηκε για την 1η, 2η, 3η, 4η | Αθλητές του Αύριο, 5η, 6η, 7η και 8η Κατηγορία. Οι ενήλικες ξεκίνησαν σήμερα το απόγευμα τους αγώνες τους, με την Κατηγορία PRO να εντυπωσιάζει με το υψηλό αγωνιστικό της επίπεδο.

Το πρωί της Παρασκευής θα ξεκινήσει η Β’ Φάση των παίδων, εφήβων και κορασίδων. Οι 1η, 2η, 3η και 4η Κατηγορία | Αθλητές του Αύριο θα ξεκινήσουν τους αγώνες Knock Out στις 9.00 το πρωί.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η Κατηγορία (U10)

Fantastic 4 – Selection 1
Τριανταφυλλένιες – Four Star

*Οι All Star και οι Αετοί περνούν απευθείας στα Ημιτελικά.

2η Κατηγορία (U12)

Syros Stars – Legends
Οι Warrios – Greek Aliens
Άρης Rockets – School Survivors
Άρης – Celtic
Κύκλωπας – Selection 1

* Οι Daltons περνούν απευθείας στα Ημιτελικά.

3η Κατηγορία (U14)

Αστέρας Ultra Syros – Aegean Legends
NBA Syros – Syros Bulls -> Ο νικητής παίζει μετά με την Syros Lions

4η Κατηγορία (U16) – LG | Αθλητές του Αύριο

Squad Hoops – Ηρακλής Ικαρίας
NoName – Peiraius Ικαρίας
Ντάλτονς – Bricklayers
Χοντρίμ Τιμ – Suicide Buys
Golden Boys – Selection 1

* Οι Mykonos Pelicans, Αμπαλοσυριανοί και Πάνθηρες περνούν απευθείας στα Ημιτελικά.

Κορασίδες

Phenoms – Legends
Τηνιακές – NBA Girls

Οι κατηγορίες Νέων και Ενηλίκων θα ξεκινήσουν τα Knock Out παιχνίδια τους το απόγευμα της Παρασκευής.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

5η Κατηγορία (U19) [18.20]

Nothing But Net – Triple Threat
Avengers – Χαβαλένθια -> Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τους Απροσάρμοστους.
Daltons – Shooting Stars
Mykonos Pelicans – Σακαφλιάδες
Ατάλαντοι – Syros Hornets
SantoCrew – Κόκονατ

6η Κατηγορία (U30) [18.00]

Donkeys – Xo Dream Team
Daltons – Χαβαλένθια
Power Rangers – LG Shakers -> Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τους Four Stars.
Dream Team – Quickie
AirBallers – Roosters -> Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τους Loco Verano.

7η Κατηγορία (U40) [18.00]

Cosmote 1 – Γαλάτες
Antoua Nuovo – Clafta Laboral
Γκαντέμηδες – Power Agers
Zombie Nation – Γερμανός Σύρου
Citroenergy – Siros Travel
Street Hoops 2 – Αρτοποιείο Μάγουλας
Remal Madrid – Θαλασσινοί
Cosmote Mobile – Syros Hit 17
Μακρυωνίτης – Παρα – ηλίες
ΕΛΤΑ Courier – Tech House
Orlando Tragik – Okio Cafe
IronMen – Θάντερκατς

8η Κατηγορία (U50) [21.00]

Teenagers – ORO Αιώρα
POP84 – Πρίγκιπες

9η Κατηγορία (PRO) [19.00]

Όλοι οι Ημιτελικοί Ανδρών και Γυναικών.

Την Παρασκευή στις 18.00 ξεκινάει το Τουρνουά Γυναικών της Κατηγορίας PRO. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Ninja – Ανανάδες
Ανανάδες – Κουκλίτσες
Ninja – Κουκλίτσες

Την Παρασκευή στις 19.30 ξεκινάει και το Τουρνουά Respect με τους νικητές των χορηγών μας! Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΟΠΑΠ 1 – Sport24
ΟΠΑΠ 2 – Cosmote
Cosmote – ΟΠΑΠ 1
ΟΠΑΠ 1 – ΟΠΑΠ 2
Cosmote – Sport24
Sport24 – ΟΠΑΠ 2

Την Παρασκευή θα διεξαχθούν και τα εξής εξ αναβολής παιχνίδια:

Κατηγορία 1 (U10) [17.30]
Fantastic Four – Selection 1
+ Ημιτελικός

Κατηγορία 9 (PRO)
ΑΕΠΕ – Sharks
Sharks – Dream Chasers
Sharks – HopeGenesis

Το πρόγραμμα είναι αναρτημένο αναλυτικά στον πίνακα ανακοινώσεων δίπλα στο κιόσκι της Πλατείας Μιαούλη.

Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ

AKADIMIES PANNAXIAKOS

BANNER PAS NAXOU 2021

BETARADES 300X250

Σχολιάστε το άρθρο

© 2004 - 2022 All Rights Reserved. | Φιλοξενία & Κατασκευή HostPlus LTD

hostplus 35

0
Shares