Κυριακή, 29 Οκτωβρίου 2017 02:46

Με το δεξί ξεκίνησαν οι Έφηβοι του Πανναξιακού ΑΟΝ

Το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα της χρονιά πήραν οι Έφηβοι του Πανναξιακού ΑΟΝ που επικράτησαν στο ντέρμπι του 2ου ομίλου με 84-57 απέναντι στην ΑΕ Σαντορίνης.

Οι Ναξιώτες είχαν σε φοβερή μέρα τους Αρτσάνο και Μάνο που πέτυχαν 56 πόντους συνολικά, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Δαμίγος με 26 και ο Φερετάι με 14 ήταν αυτοί που οδήγησαν την ομάδα τους στο σκοράρισμα.

Το παιχνίδι πήγαινε πόντο – ποντο στο πρώτο ημίχρονο που έληξε 38 – 30, με τη διαφορά να ανοίγει μετά την 3η περίοδο, όπου οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις για τη μεγάλη τους νίκη, που τελικά πήραν με 84-57.