Κυριακή, 20 Μαρτίου 2022 23:42

Γιορτή του μπάσκετ στη Σαντορίνη με πρωταθλητές του Λύκους

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθησαν στο κλειστό της Σαντορίνης ο μικρός και μεγάλος τελικός του μπασκετάκι Σαντορίνη Λιγκ, του τοπικού δηλαδή πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης με τη σημαντική συμβολή και υπό την αιγίδα του ΔΑΠΠΟΣ και ιδιαίτερα του προέδρου του Βασίλη Αλαφούζου.

Πρώτα έγινε ο μικρός τελικός όπου οι Bombayers καταφανώς ανώτεροι κατέκτησαν την τρίτη θέση, νικώντας τους Ka min soon με 67 – 39.

TRIPONTA

Στη συνέχεια έγινε ο διαγωνισμός τριπόντων με νικητή τον Γιάννη Μογκολιά με 9 εύστοχες προσπάθειες, έναντι 7 του Γιώργου Αλεξανδρόπουλου, που προκρίθηκε στον τελικό του διαγωνισμού όπου συμμετείχαν 8 συνολικά αθλητές.

MVP του τελικού ήταν ο Γιώργος Δεββές που είχε καταπληκτική απόδοση, πετυχαίνοντας  23 πόντους,

MVP

Πρωταθλητές αναδείχθηκαν οι Λύκοι που μετά από εξαιρετικό ματς κέρδισαν τον Πήγασο με 67 – 54.