Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012 16:51

Νίκη του Άτλαντα με αντίπαλο τα Φανάρια.

paidon-atlantas-pannaxiakos-1-29-1-2012

Την Κυριακή 21/10/2012 στις 10:15 στο Κλειστό Γυμναστήριο του ΔΑΠΠΟΣ πραγματοποιήθηκε ο αγώνας Καλαθοσφαίρισης Παίδων του Πρωταθλήματος της ΕΣΚΚ ανάμεσα στις ομάδες Άτλαντας Σαντορίνης και της ομάδα της Νάξου ΑΠΑΣ ΤΑ Φανάρια.

Η ομάδα από του Άτλαντα επικράτησε τις ομάδας του ΑΠΑΣ τα Φανάρια με 47 - 39.
Η ομάδα του Άτλαντα μπήκε στο δυνατά στο παιχνίδι από τους παίκτες της ομάδας του ΑΠΑΣ και κατάφερε να προηγηθεί στο κλείσιμο της Α΄ Περιόδου με σκορ 16 - 06.
Η Β' Περίοδος ξεκίνησε με αντεπίθεση από την ομάδα της Νάξου και εκμεταλλευόμενη της κακές επιθέσεις και τα κενά στην άμυνα του Άτλαντα κατάφεραν να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ της Α' Περιόδου και να βρίσκει κλείνοντας το ημίχρονο να προηγούνται με σκορ 22 - 25.
Στην Γ΄ Περίοδο ο Άτλαντας μετά το ημίχρονο εμφανίστηκε ποίο βελτιωμένος σε άμυνα και επίθεση και δεν άφησε στην επανάληψη την ομάδα του ΑΠΑΣ να αντιδράσει και να κρατήσει την διαφορά που είχε κλείνοντας το ημίχρονο και πέρασε στο σκορ με 43 - 31 υπέρ του.
Στην τελευταία Περίοδο παίχτηκε πολύ κακό μπάσκετ και από της δύο ομάδες με πολλά χαμένα καλάθια και με πολύ μικρή συγκομιδή πόντων 7 πόντοι για Άτλαντα και 08 πόντοι για των ΑΠΑΣ ΤΑ Φανάρια κλείνοντας το τελικό σκορ σε 47 - 39 υπέρ της ομάδας του Κώστα Αξιώτη.

Σκορ Περιόδων.: (Α' 12 - 06, Β' 10 - 19 , Γ' 18 - 06, Δ' 07 - 08)

Πρώτοι Σκόρερ Άτλαντας Σαντορίνης.:  Μπαλής Αλέξανδρος 13 Πόντοι, Βλαβιανός Αλέξανδρος 10 Πόντοι

Πρώτοι Σκόρερ ΑΠΑΣ τα Φανάρια.:   Κώτσος Στέφανος 1 Πόντοι,   20 Πόντοι, Ζευγώλης Στέφανος 13 Πόντοι