Σάββατο, 16 Μαρτίου 2024 13:01

Νίκη για του έφηβους του ΑΟ Μυκόνου και... βλέπουν Final 4

Μια σημαντική νίκη πήρε πήραν σήμερα οι Έφηβοι του ΑΟ Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 89-76 του ΑΟ Άνδρου.

Το ματς ξεκίνησε με τους Μυκονιάτες να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης και έλειξε η πρώτη περίοδος με τους γηπεδούχους μπροστά με σκορ 20-18. Η ομάδα από το νησί των ανέμων ανέβασε ρυθμούς στο 2ο δεκάλεπτο και τελείωσε το 1ο ημίχρονο μπροστά στο σκορ (46-31).

Η ομάδα του ΑΟ Άνδρου πάτησε γκάζι στο 3ο δεκάλεπτο ρίχνοντας τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό (63-54). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα της Μυκόνου διατήρησε τη διαφορά του σκορ και με μεγάλο πρωταγωνιστή τους Γαρόπουλο και Κονταράτο πήραν το ροζ φύλλο αγώνα. (89-76).

Δεκάλεπτα: 20-18, 26-13 ημ. 17-23, 26-22

ΑΟ Μυκόνου (Γρηγόρης): Κατσούδας], Καλλέργης 12, Γαρόπουλος 14, Καλαμαράς, Δακτυλίδης Π, Δακτυλίδης Μ., Κονταράτος 36 (4), Μπουγιούρης 12, Κουκούβελος, Βικελής 5, Κυραντώνης, Γρυπάρης 10

ΑΟ Άνδρου (Μουστάκας): Σπυρόπουλος 4, Χέλμης 2, Βίλα 5, Παπά 1, Τσιάκας, Χέλμης, Αθανασίου, Μπάρδο 27 (4), Βαρθολομαίος 34 (3), Κάγιο, Πανέ, Πέτσας 3