Δευτέρα, 21 Ιανουαρίου 2013 00:31

Μπάσκετ παίδων: ΑΟ Πάρου - ΑΠΑΣ Τα Φαναρια [vid]

Την πολύ καλή πορεία του συνεχίζει η νεοσύστατη ομάδα του ΑΟ Πάρου αφού επικράτησε με 68-46 επί του ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια».

Η ομάδα του κ. Καζακίδη έκανε το 5 στα 5 και την καθιστά ταυτόχρονα ένα από τα φαβορί του ομίλου.

Το συγκρότημα του κ. Χάρου ήταν άξιος σύμμαχος το να απολαύσουμε όλοι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι. Η ομάδα της Νάξου γνώρισε την 3η της ήττα στο πρωτάθλημα ενώ έχει σημειώσει 4 νίκες.

paides-aop-fanaria-20-1-2013-3

Από το πρώτο δεκάλεπτο ο ΑΟΠ πήρε το προβάδισμα στο σκορ με 17-12 και το ημίχρονο έκλεισε με 9 πόντους διαφορά για τους παριανούς με 32-23.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο ΑΟΠ κράτησε την διαφορά και έκλεισε με 47-37. Η 4η περίοδος ήταν πιο παραγωγική από πλευράς πόντων.

paides-aop-fanaria-20-1-2013-2

ΑΟ Πάρου: (Καζακίδης), Καλακώνας, Ζουμής, Μέγας, Καπετανέας, Χερουβείμ, Δεκαβάλας, Σκιαδάς, Παπαχατζής, Καλόγηρος, Σιφναίος, Μπιζάς, Δούζας.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια: (Χάρος), Σοϊλές, Αλπμανίδης, Κορρές, Κώτσος, Βαλέττας, Ζευγώλης, Ανεβλαβής, Κώτσος Σ., Τζιώτης, Ελευθερίου, Θεολογίτης, Γλέζος.

Μπάσκετ Πάιδων. ΑΟ Πάρου-ΑΠΑΣ Τα Φαναρια 68-46 από sportcyclades