Κυριακή, 17 Σεπτεμβρίου 2017 21:03

Φιλικό ξεμούδιασμα με νίκη για τον Πάγο

Μετά από ένα μεγάλο διάστημα σκληρής προετοιμασίας, σήμερα οι παίκτες του Πάγου και της Σύρος 2002 είχαν την ευκαιρία να αγωνιστούν σε ένα φιλικό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων που έγινς στο γήπεδο της Άνω Σύρου.

Νικος Βουτσίνος και Χρήστος Φωκάς είχαν την ευκαιρία να τεστάρουν τα δυνατά σημεία και τις αδυναμίες των ομάδων τους, με τον Πάγο να φεύγει νικητής από την αναμέτρηση με 4-2.

Ο Πάγος προηγήθηκε με 2-0, με τέρματα που πέτυχαν οι Σαμιωτάκης και Πρίντεζης, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 2-1, καθώς λίγο πριν τη λήξη του πρώτο μέρους η άμυνα του Πάγου μπερδεύτηκε με αποτέλεσμα να σημειωθεί αυτογκόλ.

Στην επανάληψη το παιχνίδι εξακολούθησε να είναι δυνατό και θεαματικό, με τον Πάγο να πετυχαίνει ακόμη δύο τέρματα με τον Παπούδη και τη Σύρος 2002 να σκοράρει με τον Φώσκολο, με το τελικό 4-2 να κλείνει το παιχνίδι.

Διαιτητής ήταν ο Καλόγερας, με βοηθούς τους Αρμακόλα και Μουτάφη.