Κυριακή, 22 Οκτωβρίου 2017 19:49

Εύκολο απόγευμα για την Άνω Μερά [vid-stats-pics]

Μια εύκολη νίκη με 7-0 πήρε η Άνω Μερά απέναντι στη Σύρο 2002 και πλέον "συγκατοικεί" στη κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου ομίλου μαζί με τον Α.Ο. Πάγου.

Οι Μυκονιάτες καθάρισαν από το πρώτο ημίχρονο το ματς σκοράροντας 6 γκολ, με τον Τουρέ να πετυχαίνει για δεύτερο σερί παιχνίδι χατ τρίκ σκοράροντας 2 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο στο 20' και στο 29' ενώ το τρίτο στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 59'.

Τα υπόλοιπα τέρματα πέτυχαν ο Ραζάκ στο 14, ο Ουζουνόγλου στο 24 και ο Καρφαρίδας στο 43'.

Από την άλλη πλευρά οι "μικροί" της Σύρος 2002 παρά το μεγάλο σκορ αποκόμισαν ακόμα περισσότερες εμπειρίες αλλά και φιλίες μέσα από αυτό το ματς. Σίγουρα το μέλλον ανήκει σε αυτή την ομάδα που χτίζεται μέρα με τη μέρα βασισμένη πάνω σε γηγενείς ποδοσφαιριστές.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Τζιόβα έριξε το ρυθμό της ειδικότερα μετά το 7ο γκολ, με τους Συριανούς να προσπαθούν να το εκμεταλλευτούν χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Κάτι το οποίο αξίζει να αναφέρουμε είναι και η πρώτη εμφάνιση του νέου παίχτη της Άνω Μερά Μαμαντί ο οποίος είχε μια θετική παρουσία στο ματς και αναμφισβήτητα θα αποτελέσει μία σημαντική προσθήκη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Ι., με βοηθούς του Βαρθαλίτη και Μουτάφη.

Α.Σ. Άνω Μερά (Τζίοβας): Χριστοδουλάκης, Μωχάμετ, Κουτσούκος (46' Χατζάκος), Πρίφτης, Κεραμιδάς (46' Βαγενάς), Μαμαντί, Τουρέ, Καρφαρίδας (73' Θεοχάρη), Αμντούλ (73' Κουκάς), Γιόγιος, Ουζουνόγλου

Σύρος 2002 (Φωκάς): Μαρουδιάς Θ., Βοπόπουλος, Μαρουδιάς Ν., Δαλέζιος, Ανδρεαδάκης (75' Κοσκινάς), Συργιάννης, Λελάι Κ., Λελάι Μ. (65΄Καραμολέγκος), Ζερβάκης, Κονδύλας (15' Κουβέλη), Κανακάρης (46' Γεράρδης)