Δευτέρα, 11 Δεκεμβρίου 2017 21:29

Συνέχισε το αήττητο σερί του ο ΑΟ Πάρου

Το αήττητο σερί του ΑΟ Πάρου συνεχίστηκε και απέναντι στον ΑΠΣ Κύθνου, καθώς στο εκτός έδρας παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Σερίφου οι Παριανοί πήραν τη νίκη με 0-5 και έφυγαν με το τρίποντο που τους διατηρεί στην κορυφή του 2ου ομίλου μαζί με τον Παμμηλιακό.

Η ομάδα του Δημήτρη Τριανταφυλλάκου κατάφερε να πάρει κεφάλι δύο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο, χάρη σε γκολ μετά από τετ α τετ του Σωτηρόπουλου στο 26΄και ένα πανέμορφο σουτ στην κίνηση από τον Καντιώτη στο 32΄.

Στην επανάληψη οι Παριανοί ανέβασαν γρήγορα τον δείκτη του σκορ, με τον Σωτηρόπουλο να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με πλασέ στο 50΄, κάνοντας το 0-3, τον Πρίνα στο 53΄να κάνει το 0-4 με κοντινό πλασέ μετά από σύγχυση στην άμυνα του ΑΠΣ Κύθνου και τον Κούτσα να διαμορφώνει το τελικό 0-5 στο 78΄.

Πολλή καλή η διαιτησία των  Ρούσσου Ι., Κυριακόπουλου και  Βαρθαλίτη

ΑΠΣ Κύθνου (Κονιδάρης): Λεβαντής, Γκούτσι, Δανιήλ, Γονίδης, Μανόλικας, Ηλιού, Βιτάλης, Χριστοδουλάκης, Τσιρδήμος, Γαρδεράκης, Μπιζικούκης.

Αναπληρωματικοί: Λαρετζάκης

ΑΟ Πάρου (Τριανταφυλάκος): Χαριστός (80΄ Χανιώτης), Καντιώτης , Μπαρδάνης, Καραφυλάκης, Γκιόκα, Τσούκε, Παπαθεοδώρου (77΄ Κούτσα), Κληρονόμος ( 68΄ Νίκας), Σωτηρόπουλος (58΄ Σγουράτι), Τριανταφυλίδης, Πρίνα.

Αναπληρωματικοί: Βλάκα, Πάπα, Ρούσσος.