Κυριακή, 18 Φεβρουαρίου 2018 01:13

Έκλεισε θετικά την χρονιά ο Πάγος

Στο εντελώς αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι που έκλεισε και επίσημα τους αγώνες του 1ου ομίλου για την κανονική περίοδο της Α΄κατηγορίας ο Πάγος επικράτησε με 3-1 του Αίαντα Σύρου και αποχαιρέτησε με νίκη τον θεσμό, στρέφοντας πλέον το βλέμμα του στον ημιτελικό Κυπέλλου κόντρα στον Πανθηραϊκό.

Η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ που δέχτηκε στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη πέτυχε την ολική ανατροπή.

Ο Σαγκινέτος στο 41΄με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 0-1.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄ο Σαμιωτάκης μετά από κόρνερ σκόραρε εμ κεφαλιά φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Στο 60 ο Παράβαλος έβαλε μπροστά τον Πάγο όταν μετά από αντεπίθεση πλάσαρε εύστοχα. Το τελικό 3-1 ήρθε από τον Μάρκο Πρίντεζη στις καθυστερήσεις με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Διαιτητής ήταν ο κ. Καλόγερας, με βοηθούς τους  Νομικό και Βαρθαλίτη

ΑΟ Πάγου (Βουτσίνος): Πρίντεζης, Μαυράκης, Αργυρός, Μαραγκός (46΄Σαμιωτάκης), Βαβουράκης, Φραγκιάς, Παράβαλος (89΄Δαλέζιος), Μουράι, Πρίντεζης, Ρούσσος Κ. (85΄Ελ Μπαραγκέ), Περιστεράκης (90΄Ρούσσος Μ.).

Αναπληρωματικοί: Ρούσσος Α., Καπέλλας, Ρούσσος Καρ.

Αίαντας Σύρου (Ρούσσος): Βαμβακούρης, Φωτεινιάς, Βαμβακούσης (89΄Λαζαρίνος), Συριανός, Καμπάνης, Χαλκιάς, Καπλάνης (84΄Γεράρδης), Μπάιλας (75΄Σκορδίλης), Σαγκινέτος, Ρούσσος, Χούρος (64΄Κουκούλης).

Αναπληρωματικοί: Πρίντεζης, Κοτσιπετσίδης, Βουτσίνος