Σάββατο, 03 Νοεμβρίου 2018 20:58

Πρώτη νίκη για Παμμηλιακό, 1-2 τον Νηρέα στη Πάρο [vid]

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Παμμηλιακός που επικράτησε αν και δύσκολα με 1-2 του Νηρέα στην Πάρο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Το συγκρότημα του Χρήστου Καραγιαννόπουλου αιφνιδίασε με το γρήγορο τέρμα που πέτυχε πιάνοντας στον ύπνο τους Παριανούς κάνοντας το 0-1 με σουτ του Καμακάρη στο 2'.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 21' οι ''κόκκινοι'' διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Παπαδημητρίου από τα έντεκα βήματα.

Στην επανάληψη, το συγκρότημα του Νίκου Μοστράρου κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με πέναλτι του Ραμπαβίλα κερδίζοντας παράλληλα και την αποβολή του Κυρίτση (δεύτερη κίτρινη κάρτα).

Στα εναπομείναντα λεπτά και έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα υπέρ τους, οι ''κιτρινόμαυροι'' κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο αφού ο Παμμηλιακός έδωσε χώρο, όμως δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Τέλος η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 82' αφού αποβλήθηκε για το Νηρέα με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σάμιος.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟ 0-1. Καμακάρης με σουτ μέσα από την περιοχή αφού επωφελήθηκε από τις κόντρες έκανε το 0-1.

16' Σουτ του Αρκουλή μέσα από την περιοχή πλάγια η μπάλα άουτ

19' Φάουλ και κόρνερ ανεκμετάλλευτα για την ομάδα του Νηρέα.

21' Ο Καμακάρης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή του Νηρέα από τον Σάμιο, με τον Ζαράνη να υποδεικνύει την άσπρη βούλα κιτρινίζοντας παράλληλα τον παίκτη των γηπεδούχων.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟ. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Παπαδημητρίου ο οποίος ευστόχησε κάνοντας το 0-2.

34' Επικίνδυνη σέντρα για το Νηρέα με τον Αρκουλή από δεξιά, όμως ο Γ. Ρούσσος δεν μπόρεσε με το κεφάλι να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

48' Ο Καμακάρης βρέθηκε σε καλή περιοχή όμως το σουτ που επιχείρησε κοντραρίστηκε την τελευταία στιγμή.

53' Ανατροπή ποδοσφαιριστή του Νηρέα εντός περιοχής από τον Κυρίτση, με τον Ζαράνη να καταλογίζει πέναλτι αποβάλλοντας παράλληλα με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον αμυντικό των φιλοξενούμενων.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΡΕΑ. Ευστόχησε ο Ραμπαβίλας μειώνοντας σε 1-2.

72' Κάθετη του Σταθερού, όμως ο Ανυφαντάκης ενέργησε σωστά και μπλόκαρε προτού του Βράπι.

74' Επικίνδυνο σουτ του Σταθερού μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ.

82' Η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε αφού την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε ο Σάμιος με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητής ήταν ο Ζαράνης με βοηθούς τους Κουζούμη και Βαρθαλίτη.

ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ (Νίκος Μοστράτος) Ζουμής Φ., Ρούσσος Λ. (42' Ζουμής Η.), Σάμιος, Τσενάι, Μπαρμπαρήγος, Ρεσουλάι (46' Ντένις), Σταθερός, Βράπι, Αρκουλής (67' Μετάι), Ρούσσος Γ., Ραμπαβίλας.

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ (Χρήστος Καραγιαννόπουλος) Ανυφαντάκης, Δρίλης, Ζούλιας (64' Ψαθάς), Κουρέλης, Κυρίτσης, Κέισι, Σοσόλι, Ατανάσοφ, Καμακάρης (75' Μαυρογιάννης Γ.), Παπαδημητρίου, Σάντα.