Κυριακή, 13 Ιανουαρίου 2019 19:54

Μεγάλο διπλο στην Μήλο ο Αστέρας Μαρμάρων (1-2)/Φωνές από Παμμηλιακό [vid]

Την έκπληξη της αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Α' ΕΠΣ Κυκλάδων έκανε ο Αστέρας Μαρμάρων που απέδρασε με το διπλό από την Μήλο επικρατώντας με 1-2 του Παμμηλιακού.

Το συγκρότημα του Χρήστου Σάμιου έπαιξε έξυπνα και αφού σε αρκετές περιπτώσεις η τύχη ήταν υπέρ των Παριανών κυρίως στο α μέρος, με δυο γκολ που σημείωσαν πήραν το τρίποντο που ήταν το πρώτο σε εκτός έδρας ματς.

Από την άλλη, ο Παμμηλιακός μετά την ήττα από τον ΑΟ Σερίφου την 2η αγωνιστική, αποχώρησαν με σκυμμένο το κεφάλι έχοντας παράλληλα παράπονα από τη διαιτησία του Μαθιουδάκη κυρίως για τη φάση του πέναλτι που ο Αστέρας Μαρμάρων έκανε το 1-2, αλλά και για τη γενικότερη στάση.

Συγκεκριμένα, οι κόκκινοι υπογραμμίζουν ότι κακώς δόθηκε πέναλτι στη φάση αυτή, αφού ο διαιτητής έπρεπε να συμβουλευτεί το βοηθό του που υπέδειξε κόρνερ.

Στο 41' ο Λουρίδης με σουτ έκανε το 0-1, με τον Παπαδημητρίου στο 57' με πέναλτι να κάνει το 1-1. Στο 68' με πέναλτι ο Ρέις έκανε το 1-2 που έμεινε μέχρι τέλους.

Ο Παμμηλιακός με την ήττα αυτή έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στην κορυφή αφού σε 8 ματς βρίσκεται στην 3η θέση με 16 πόντους ενώ ο Αστέρας Μαρμάρων έφτασε τους 13 πόντους.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2' Σουτ του Παπαδημητριου αουτ

5' Σουτ του Παπαδημητρίου άουτ

9' Σουτ του Μαυρογιαννη η μπαλα αουτ.

11 Σουτ του Αργύρη Σίδερη αναγκάζει τον Σομπόνη σε εντυπωσιακή επέμβαση.

15 Σέντρα ο Παπαδημητρίου δεν πρόλαβε ο Σοσόλι.

15 Σουτ του Δρίλη η μπάλα άουτ.

19 Δεν βρήκε στόχο του σουτ του Αργύρη Σίδερη

20 Σουτ του Παπαδημητρίου η μπάλα άουτ

41 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΑΡΜΑΡΩΝ. Μετά από σύγχυση ο Λουρίδης με σουτ έκανε το 0-1.

47 Σουτ του Αλιπράντη δύσκολα ο Ανυφαντάκης.

54' Παίρνει τη μπούκια από το στόμα του Σοσόλι ο Νταής.

55' Καμακάρης κάνει το σουτ η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει κόρνερ.

56' Πέναλτι κερδίζει ο Παμμηλιακός σε χέρι του Παρζάλη.

57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟ. Ο Παπαδημητρίου ευστοχεί και ισοφαρίζει σε 1-1.

66' Σουτ του Καμπανάρου η μπάλα άουτ.

67' Ο Χαραλαμπίδης εκμεταλλεύεται το λάθος στην άμυνα του Παμμηλιακού και κάνει το σουτ με τον Κυρίτση να διώχνει, όμως ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι θεωρώντας ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του αμυντικού του Παμμηλιακού.

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΜΑΡΜΑΡΩΝ. Ο Ρέις αναλαμβάνει την εκτέλεση και κάνει το 1-2.

70' Σουτ του Καμακάρη η μπάλα άουτ.

71' Ο Παπαδημητρίου με φάουλ στρώνει στον Καμπανάρο όμως η μπάλα φεύγει άουτ.

77' Σουτ του Παπαδημητρίου διώχνει με γροθιές.

84' Μεγάλη ευκαιρία του Παμμηλιακού με τον Αργύρη Σίδερη να μην προλαβαίνει μετά το κόρνερ του Παπαδημητρίου να κάνει το 1-1.

86' Ζητάει πέναλτι ο Παμμηλιακός σε χέρι.

Διαιτητής ήταν ο Μαθιουδάκης με βοηθούς τους Μαθιουδάκη και Κουλακιώτη.

ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ (Χρήστος Καραγιαννόπουλος) Ανυφαντάκης, Σοσόλι Α., Δρίλης, Σίδερης Στ. (70' Μαυρογιάννης Γ.), Κυρίτσης, Λικάι (46' Καμπανάρος), Σοσόλι Ντ. (80' Ζούλιας), Σάντα, Μαυρογιάννης Α. (46' Καμακάρης) Παπαδημητρίου, Σίδερης Α..

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ (Χρήστος Σάμιος) Σομπόνης Σπ., Παρζάλης, Μπελούκης Στ., Μπελούκης Α., Νταής (69' Μοστράτος), Κληρονόμος, Χαραλαμπίδης, Κλούβας, Αλιπράντης, Ρέις, Λουρίδης.