Σάββατο, 26 Ιανουαρίου 2019 18:59

Με ηγέτη τον Καρούση ο Πανναξιακός 3-0 τον ΠΑΣ Νάξου [vid+pics]

Έχοντας σε ακόμη ένα ματς σε μεγάλη ημέρα τον Γιώργο Καρούση που σκόραρε δις στο 26' και 51' ο Πανναξιακός επικράτησε με 3-0 του ΠΑΣ Νάξου κάνοντας το 11Χ11.

Το συγκρότημα του  Νονι Λιμα σε ενα αδιάφορο βαθμολογικό ματς είχε την υπεροχή και την ουσια πετυχαίνοντας τρια γκολ απέναντι στο νεανικό συγκρότημα του Νίκου Σπαή που πάλεψε το ματς αλλά δεν τα κατάφερε.

Λίγο πριν το τέλος ο Ντάσιος έκανε το 3-0.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

9' Κόρνερ Πιτταρά κεφαλιά Καρούση η μπάλα άουτ.

10' Μετά από λαθος του Βιλλαντώνη ο Ανεβλαβής έκανε την ατομικη ενέργεια και το σουτ όμως ο Τσαϊλακης δεν ανησύχησε.

20' Σέντρα Ζαφειρη ανάποδο ψαλίδι Καρούση η μπάλα άουτ.

26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Στο 26' ο Δεμερτζής βρήκε τον Καρούση ο οποιος με σουτ έκανε το 1-0.

35 Σέντρα Σέμε μπλοκάρει ο Σέργης.

38' Σουτ του Πιτταρά διώχνει ο Σέργης/.

39' Σουτ του Ζαφείρη μπλοκαρει ο Σέργης.

49' Σουτ του Δεμερτζή η μπάλα άουτ.

50' Φαουλ του Ανεβλαβή η μπάλα άουτ.

51' Γκολ για τον ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Καρούσης με κεφαλιά κάνει το 2-0.

55' Φάουλ Πετρόπουλου, ο Τσαϊλάκης διώχνει σε κορνερ.

60' Φάουλ Δεμερτζή η μπάλα άουτ.

63 Ο Ντάσιος σκοράρει για τον Πανναξιακό μετά από σουτ του Πιτταρά και ασθενή απόκρουση του Σέργη όμως το τέρμα ακυρώθηκε μετά από υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ.

64' Σουτ του Βαθρακοκοιλη με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Σέργης.

69' Ο Κωστόπουλος βγάζει φάτσα με το τέρμα τον Πιτταρά που αστοχεί από κοντά.

74' Σέντρα Καρούση κεφαλιά Βαθρακοκοίλη η μπάλα άουτ.

75' Σέντρα Ντάσιου κεφαλιά Καρούση η μπαλα άουτ.

80' Κόρνερ ο Κωστόπουλος κεφαλιά του Καρουση η μπάλα άουτ.

86' Σουτ του Πιτταρά η μπάλα αουτ.

89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Παπανικολάου κάνει το 3-0 απο κοντά μετά από γύρισμα του Βαθρακοκοιλη.

Διαιτητής ήταν ο Νεοκοσμίδης με α' βοηθό την κα. Ψαρρά και β' βοηθό την κα. Μελανίτη.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Τσαϊλάκης, Σέμε (72' Σέμε), Τσουρής, Κωστόπουλος, Χαμηλοθώρης, Καφετζής, Πιτταράς, Δεμερτζής (61' Ντασιος), Βιλλαντώνης (46' Βαθρακοκοίλης), Καρουσης, Ζαφείρης (61' Παπανικολάου).

ΠΑΣ ΝΑΞΟΥ: Σέργης, Πετρόπουλος, Συνοδινός, Μανδυλαράς, Συνοδινός, Πιτταράς, Σερμάδι, Γκούφας (86' Βουδιάς), Γρυλλάκης, Λέκκας (83' Μερεπέζα), Σταματιου (62' Λαγογιάννης).