Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019 21:25

Εύκολο απόγευμα του Πανναξιακού με χρώμα εξέδρας και τιμές στον Δημήτρη Περιστεράκη [pics]

Με την μαθητική εξέδρα να δίνει ξεχωριστό τόνο και τον Πανναξιακό να τιμά τη μνήμη του μεγάλου αθλητή, Δημήτρη Περιστεράκη, που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή, η Ναξιώτικη ομάδα πήρε μία ευρεία νίκη me 12-0 κόντρα στον ΑΟ Πάγου που τη διατήρησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, όπου συγκατοικεί με τον ΑΟ Σύρου.

Πριν το εναρκτήριο λάκτισμα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, ενώ ο Πανναξιακός αγωνίστηκε τιμής ένεκεν με μαύρα υπερυβραχιόνια.

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα, η ανωτερότητα του Πανναξιακού, να είναι από τα πρώτα λεπτά εμφανής, αφού στο ημίχρονο ήδη το σκορ ήταν 4-0. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν ασυγκράτητοι, αφού σκόραραν 8! ακόμη τέρματα, με τον Γκασούκα να πετυχαίνει καρέ και να πιάνει την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 7 γκολ, ενώ ο ίδιος ''σέρβιρε'' ακόμη τρία τέρματα στους συμπαίκτες του.

Ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης, σε μία προσπάθεια του συγκρούστηκε με τον τερματοφύλακα Νικητίδη, ο οποίος χρειάστηκε να διακομιστή στο νοσοκομείο, όπου ευτυχώς δεν διαπιστώθηκε κάποιος σοβαρός τραυματισμός, με τον νεαρό παίκτη να επισκέπτεται τον γκολκίπερ και να του ζητά συγνώμη για την ακούσια αυτή σύγκρουση που είχαν.

Τα γκολ

Ανεβλαβής (4', 50΄), Πιτταράς (14΄, 40΄, 60΄), Σέμε (25' 63' ), Κάκο (54΄), Γκασούκας (73΄, 80', 82΄, 90' )

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Γουίνδος Ρούσσος, με βοηθούς τους Φάαν Άακεν και Χατζόπουλο.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Σκούνας): Λουλάϊ, Καράϊ (83′ Τζάϊ), Κωστόπουλος, Χαμηλοθώρης, Πιτταράς, Σέμε, Γκασούκας, Ανεβλαβής (74′ Χότζα), Ζαφείρης (86′ Μαράκης), Καφετζής, Κάκο (74′ Φακίνος)

ΑΟ ΠΑΓΟΥ (Χρήστος Φωκάς): Νικητίδης (60′ Μέτκο), Πρίντεζης, Ρούσσος Γ. (46′ Ρούσσος Κ.), Σανουδος, Αρακάς (60΄Βαρθαλίτης), Φώσκολος (70΄Καλέργης), Βουτσίνος, Μαραγκός, Κλιντον, Φελουτζης

Επίσης έγινε η κλήρωση για τους κατόχους των εισιτηρίων που θα καθιερωθεί στους εντός έδρας αγώνες του Πανναξιακού.