Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020 18:38

Ισόπαλος ο αγώνας ανάμεσα στην Α.Ε. Μυκόνου Β' και τον ΠΑΣ Τήνου

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφει στη Μύκονου η Β' ομάδα καθώς το ματς απέναντι στον ΠΑΣ Τήνου για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος «Blu Star Ferries» έληξε ισόπαλο 1-1.

Η ομάδα της Μυκόνου κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 22ο λεπτό του αγώνα με πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο αρχηγός της ομάδας Δημήτρης Μπαλλής, ενώ η ομάδα της Τήνου κατάφερε να φέρει στα ίδια το ματς πέντε λεπτά αργότερα με τον Φιλιππούση με ένα πολύ καλό σουτ του Φιλιππούση.

Για την 3η αγωνιστική η ομάδα του ΠΑΣ Τήνου υποδέχεται την Άνω Σύρο την Κυριακή (01/11) ενώ τον ίδιο αντίπαλο θα αντιμετωπίσει η Α.Ε. Μυκόνου Β' στη Σύρο την Παρασκευή (30/10)

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά με βοηθούς τους κ.κ. Βαρθακαστάνη και Βαρθαλίτης

Α.Ε. Μυκόνου (Πούλος): Μακρής (90' Ρουμελιώτη), Παγιά (37' Ντάτσι), Παπαδόπουλος, Πάπα (90' Χίσα), Καρταζάς (37' Χατζάκος), Βερώνης, Μπαλλής, Σπαχίγια, Γκέζο, Θεοδώρου (61' Βίγκου), Κατσικαλάκης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μεσάκου, Κουκάς

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Γιαννόπουλος, Κελαδίτης, Θεοδώρου ( 81' Ζιούλη) , Τσιαμαννίκος, Αρμακόλας, Μυλωνάς, Φώσκολος (83' Ταράσης), Βιδάλης, Φιλιππούσης, Ζαλώνης, Πλυτάς (88' Μπον)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι:Λειβαδάρης, Βιδάλης Μ., Βασιλάκης, Πέπα, Βίδος