Σάββατο, 25 Μαρτίου 2017 23:53

Νίκη για την Κ14 του Παμμηλιακού κόντρα στον Πανσιφναϊκό

Νικητής με 3-1 αναδείχτηκε ο Παμμηλιακός στον αγώνα της Κ14 του 2ου ομίλου κόντρα στον Πανσιφναϊκό στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Μήλου.

Ο Πανσιφναϊκός ήθελε οπωσδήποτε τη νίκη για να σκαρφαλώσει στη 2η θέση που θα του έδινε δικαίωμα συμμετοχής στα μπαράζ για το Final Four. Πλέον οι ελπίδες ελαχιστοποιήθηκαν, καθώς όπως όλα δείχνουν ο ΜαρπησσαΊκός που θέλει μία νίκη σε δύο αγώνες θα είναι αυτός που θα αγωνιστεί στα μπαράζ.

Από την άλλη ο Παμμηλιακός ήταν αδιάφορος βαθμολογικά και το μόνο που επιδίωκε ήταν μία νίκη για να τερματίσει όσο ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο Παμμηλιακός άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Καβαλιέρου μόλις στο 2ο λεπτό. Στο 26΄ο Παπαγγελέτος έκανε το 1-1, για να έρθει το γκολ του Μακρή στο 32΄να διαμορφώσει το 2-1 του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Λικάι στο 70’.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην ανάπαυλα έγινε ταυτοπροσωπία έπειτα από επιθυμία των φιλοξενούμενων, που έφυγαν από το γήπεδο της Μήλου έχοντας πολλά παράπονα από τη διαιτησία του κ. Κουλακιώτη.