Σάββατο, 24 Μαρτίου 2018 00:05

«Έκλεισε» με νίκη η Κ18 του Α.Ο. Μυκόνου [pics-vid]

Με νίκη 0-3 κόντρα στον Πάγο που την έφερε να συγκατοικεί στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Κ18 του ΑΟ Μυκόνου.

Η ομάδα του Μάκη Πούλου παρά την πρωτιά στον όμιλο προκρίνεται ως δεύτερη με πρώτο τον Αίαντα Σύρου που έχει καλύτερο συντελεστή τερμάτων.

Σε ότι αφορά το παιχνίδι οι Μυκονιάτες που είχαν στη σύνθεση τους αρκετούς παίκτες από την Κ16 ξεκίνησαν το ματς πιέζοντας του Συριανούς και μόλις στο 2ο λεπτό κατάφεραν να σκοράρουν με τον Καλογερά κάνοντας το 0-1.

Κάπως έτσι συνεχίστηκε και το 2ο ημίχρονο, με τον Πάπα να σκοράρει  στο 55’ με απευθείας εκτέλεση… κόρνερ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 0-2.

Στη συνέχεια, οι δύο προπονητές έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αγωνιστεί αρκετά.

Στο 88’ ο Μιχίλι διαμόρφωσε το τελικό 0-3, δίνοντας μία σχετικά εύκολη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αγγέλου με βοηθούς του κ.κ. Ρούσσο και Βαρθαλίτη.

Α.Ο. Πάγου (Βουτσίνος): Πρίντεζης, Βαμβασκούσης, Αλουμάνης, Ρούσσος Μ., Σιγάλας Δ., Χαλαβαζής, Καμπάνης, Ρούσσος Α., Ρούσσος Αν., Βαρθαλίτης, Βουτσίνος

Αγωνίστηκαν και οι: Παλαμάρης, Ρούσσος Ν., Καλλανιώτης, Δρακάκης, Κουκουλογιάννης

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Μπουρντένης, Βερώνης Μ., Πάπα, Αχμετάι, Τσάνη, Χόντζα, Καλογεράς, Ζουγανέλης, Δάρας, Μπαϊρακτάρης, Μπομπάι

Αγωνίστηκαν και οι: Ηλιάδης, Πατσάνι, Πετρόπουλος, Ψύλλιας, Φρατζεσκάκης, Ξυδάκης, Μιχίλι