Κυριακή, 13 Μαρτίου 2022 19:49

Κ14: Νίκη και πρώτη θέση για τον Α.Ο. Μυκόνου 1 (pics)

Η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου 1 κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη απέναντι στην ΑΠ Σύρο 2002 για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0, όμως στο 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 49' με γκολ του Κοτσέλι και στη συνέχεια ο Ζωγράφος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδα τους 54' διαμορφώνοντας το τελικός 2-0.

Με αυτή τη νίκη οι Μυκονιάτες σκαρφάλωσαν ξανά στη πρώτη θέση του 1ου ομίλου βάζοντας τις βάσεις για την πρόκριση στο Final 4 του Πρωταθλήματος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αδαμόπουλος με βοηθούς τους κ.κ. Γεωργαράς και Σαμοθράκης

ΑΟ Μυκόνου 1 (Καρατζάς): Κίτσιος, Δημητριάδης, Ντρέου, Παπακωνσταντίνου, Χασκάι, Χανιώτης, Ντρέτσα, Γκιελάι, Ζωγράφος, Γιαννόπουλος, Κωτσέλης

Αγωνίστηκαν και οι: Ζντράβα, Ντρέτσια, Σκούρτι, Παπαγιάννης, Όντρι, Κουσαθανάς, Σπυρίδων

ΑΠ Σύρος 2002 (Φωκάς): Καραμολέγκος, Κουβέλης, Ρούσσος, Κουβέλης Π., Κοντός, Σελαμάι, Τρόκα, Δρόσος, Καραδήμος, Μητσίκας, Σελαμάι

Δείτε το φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.