Κυριακή, 27 Νοεμβρίου 2022 20:44

Κ12: Συνέχεια στις νίκες έδωσε ο Πανθηραϊκός απέναντι στον ΑΜΕΣ Νηρέα

Η Κ12 του Πανθηραϊκού επικράτησε με 5-3 εκτός έδρας του ΑΜΕΣ Νηρέα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Πανθηραϊκός μπήκε αποφασιστικά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 0-5 στο πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στο πρώτο λεπτό ο Λιγνός, ενώ στο 5′ ο Βαμβακούσης πέτυχε το 0-2.

Στο 6′ ο Σιμόνι πέτυχε το 0-3, ενώ με δυο γκολ του Διονυσόπουλου στο 14′ και το 23′ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0-5.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και με δύο γκολ του Χριστοφόρου στο 34΄και στο 44΄ καθώς και με ένα γκολ του Κανέλλη στο 56′, διαμορφώθηκε το τελικό 3-5.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης και ο κ. Σαμοθράκης.

Συνθέσεις:

ΑΜΕΣ Νηρέας (Μιχάλης Παπαδάκης): Σομπόνης, Κυριακόπουλος, Τσολάκης, Πετρόπουλος, Κανέλλης, Δημητρέλιας, Γαβαλάς, Σκιαδάς, Ντοντάι, ενώ αγωνίστηκαν επίσης οι Παντελαίος, Χριστοφόρος, Ρούσσος και Τσέκα.

Πανθηραϊκός (Βαγγέλης Τσοβάρας): Μαράσογλου, Σιμόνι, Νταούτι, Λιγνός, Βαμβακούσης, Διονυσόπουλος, Φουστέρης, Μπούζι, Ντίνε, ενώ αγωνίστηκαν επίσης οι Προγουλάκης, Γαλανός, Στεφανάκης, Χοτζάι και Κοσμίδης.