Παρασκευή, 03 Νοεμβρίου 2023 19:22

K14: "Διπλό" για τον ΑΟ Μυκόνου στη Σύρο [vid]

Η ομάδα Κ14 του ΑΟ Μυκόνου κατάφερε και πήρε μια σημαντική νίκη στη Σύρο απέναντι στην τοπική Ελλάς με σκορ 2-4.

Οι Μυκονιάτες πίεζαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και κατάφεραν να προηγηθούν στο 10ο λεπτό με τον Πρέκα μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 21' με τον Μπουντούρη οποίος σκόραρε με εκτέλεση πέναλτι.

Στο 32' ο Πρέκας με ψιλοκρεμαστό σουτ έδωσε πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 2ο ημίχρονο ο Ντοκονάζιφ με δύο δικά του τέρματα στο 50' και 62' διαμόρφωσε το τελικό 2-4 του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας με βοηθούς του κ.κ. Φραγκογιάννη και Ζουγανέλη

Ελλάς Σύρου (Ντόγος): Ρούσσος, Πετρουσάτος, Βεργίνης, Ρίτσος, Σαγιάς, Θωμόπουλος, Ζαράνης, Μπουντούρης, Ρούσσο Γ., Ρούσσος Σ., Κωνσταντινίδης

Αγωνίστηκαν και οι: Νομικός, Ζυγομάλας, Κουτσοφιός, Πάππας, Αρβανίτης, Καρδακούσης, Λούπας

ΑΕ Μυκόνου (Μπαλλής): Πάτσι, Ντάτσι, Αμοιρίδης, Κεφάλας, Λεράι, Χότζα, Παπακωνσταντίνου, Πολίτογλου, Ντοκονάζιφ, Πρέκας, Βαρβούνης

Αγωνίστηκαν και οι: Μητράι, Κυπραίος, Μανδηλαράς, Κωστιμά, Ντραγκότι, Μπαϊρακτάρι, Κωλέτης