Σάββατο, 02 Δεκεμβρίου 2023 19:56

Κ12: Ισοπαλία με γκολ και θέαμα για Α.Ο. Μυκόνου και ΠΑΣ Τήνου

Ισόπαλο έληξε το ματς ανάμεσα στον ΑΟ Μυκόνου και τον ΠΑΣ Τήνου, με σκορ 2-2 για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ12 "ΝΙΚΕ" της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Οι γηπεδούχοι πίεζαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν στο 14ο λεπτό με γκολ του Δημητσάντου στο 14ο λεπτό του αγώνα.

Η ομάδα της Μυκόνου διπλασίασε τα τέρματα της στο 48' με τέρμα του Παπαδημητρίου, όμως οι παίχτες του ΠΑΣ Τήνου μείωσαν σε 1-2 στο 54' με τέρμα του Βιδάλη, ο οποίος ισοφάρισε για την ομάδα του ένα λεπτό αργότερα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Κοκτσίδης

ΑΟ Μυκόνου (Πούλος): Πάγια, Γεωργίου, Μαλάμης, Χασάι, Δριμητσάντος, Ντόμπρα, Βαρβούνης, Ντολακάι, Κουσαθανάς

Αγωνίστηκαν και οι: Δάντος, Γκιάτα, Παπαδημητρίου, Πάπα, Στεφανάκος, Σαραστεργιος, Μέτσο, Παπαϊωάννου, Δεγαίτης

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιου): Φραγκούλης, Μικάρδος, Χύσα, Λούβαρης, Τσέρτος, Σουμπασάκος, Βιδάλης, Βελούδιος, Ντερβίσι

Αγωνίστηκαν και οι: Σουράνης, Ζαλώνης, Φιλιπούσης