Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024 12:42

Κ16: Εύκολη νίκη του Πανναξιακού με τον Μαρπησσαϊκό

Ο Πανναξιακός επικράτησε με 5-0 του Μαρπησσαϊκού στο Δημοτικό Στάδιο Νάξου για τη 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου στο πρωτάθλημα Κ16. Πρωταγωνιστής ο Καστήσιος που πέτυχε χατ-τρικ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 6' με τον Καστρήσιο και ένα λεπτό αργότερα ο Μάκα έκανε το 2-0.

Ο Καστρήσιος σκόραρε ξανά στο 27' για το 3-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα σημείωσε το 4-0 πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του γκολ.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Βαλέτας στο 61'.

Πανναξιακός: Μαϊτός Ε. (41' Χωριανόπουλος), Κύλης (41' Μαϊτός Κ.), Ντέμος, Ορφανός, Ρότσι, Μάρκου (41' Λάζρι), Βαλέτας, Μαυρίδης (41' Μανθόπουλος), Μάκα (41' Φώτης), Λέκκας, Καστρήσιος

Μαρπησσαϊκός: Αντιπαριώτης, Τσιγώνιας (41' Νταουτάι), Παυλάκης, Τόσκα, Λούζι, Κάρχιου, Φιέρι, Χάνκο, Κολλτσάκου, Φραντζής, Σπανογιάννης