Τετάρτη, 03 Απριλίου 2024 08:32

Κ14: Πρόκριση στο φινάλε για τους Κανονιέρηδες Σύρου [vid]

Στο φινάλε της Α φάσης του πρωταθλήματος, οι Κανονιέρηδες νίκησαν το Νέο Α.Ο.Σ 1-0 και πήραν την δεύτερη θέση στον όμιλο που οδηγεί στα μπαράζ για την είσοδο στο φάιναλ φορ της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Παναγιώτη Τσούκου ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήρε δίκαια τη νίκη. Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Ηλία Ξενικάκη πληγώθηκε και από τις απουσίες 4 παικτών στο σημερινό παιχνίδι (Πρίντεζης, Διατσίδης Γ, Χαραράς, Καλιγέρης), πάλεψε μέχρι το τέλος, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα που την αφήνει εκτός συνέχειας.

Το γκολ για τους Κανονιέρηδες σημείωσε ο Σίδερης στο 16ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Διαιτητής: Ζαράνης, Βοηθοί: Ζουγανέλης-Φραγκογιάννη

Κανονιέρηδες (Τσούκος): Πρίντεζης, Σάμιος, Σουέρεφ, Σαργολόγος, Τσούκου, Βουτσίνος, Σίδερης, Σλοβάρι, Ρηγούτσος, Μπαρμπούνης, Καραγιάννη

Ξανθάκης, Ρούσσος Α, Ρούσσος Δ, Γάγκος, Ιονάσκου, Ρούσσος, Μακρυωνίτης

Νέος Α.Ο.Σ (Ξενικάκης): Τάνταλος, Καραμπακάκης, Κόκκαλης, Δαρζέντας, Ρούσσος, Διατσίδης, Καραπάνος, Μπόλπμπασης, Ζαχαρίου, Τασόπουλος, Βάλβης