Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2019 00:17

Καλή εμφάνιση αλλά ήττα από την πρωτοπόρο ΑΕΚ Αλίμου για την Άνω Μερά

Η Γυναικεία ομάδα της Άνω Μεράς για ακόμα ένα ματς παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίηση, γνώρισε την ήττα, η οποία αυτή τη φορά ήρθε απέναντι στη πρωτοπόρο του ομίλου. Α.E. Κ. Αλίμου που πέρασε νικηφόρα με 1-5 από τη Μύκονο.

Το σκορ για την ομάδα του Αλίμου άνοιξε η Χάλαρη στο 13' με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η Ζερή στο 18' με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της. Ένα λεπτό αργότερα με πλασέ η Κανελλοπούλου έκανε το 0-3.

Στο 42' η Κανελλοπούλου έκανε το 0-4, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Το 5ο γκολ της Α.Ε.Κ. Αλίμου σκόρασε στο 48' η Θεοδωράκη με εκτέλεση πέναλτι και το τελικό 1-5 διαμόρφωσε η Πατεράκη για την Άνω Μερά μετά από μία πολύ ωραία προσπάθεια, πλάσαρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο προπονητής της Άνω Μεράς Δημήτρης Μανταφούνης μετά το τέλος του αγώνα μέσα από το προσωπικό του προφίλ έδωσε συγχαρητήρια στην ΑΕΚ Αλίμου.

“Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ Αλίμου για τη νίκη της σήμερα και την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Συγχαρητήρια και στα κορίτσια μας που προσπάθησαν και (ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο) αυτή τους ή προσπάθεια απέδωσε καρπούς με ένα ωραίο γκολ. Είναι ιδιαίτερη τιμή για μένα να βρίσκομαι στην οικογένεια της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου της Άνω Μεράς Μυκόνου. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που αγνόησε τις αντίξοες καιρικές συνθήκες και βρέθηκε στο γήπεδο να χειροκροτήσει τις προσπάθειες των κοριτσιών. Το ποδόσφαιρο είναι γιορτή και το γυναικείο ποδόσφαιρο στο νησί μας ίσως είναι η απάντηση στα μεγάλα ντέρμπι των μεγάλων συλλόγων που δεν καταφέρνουν να τελειώσουν λόγω επεισοδίων. “

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ανδρικόπουλος με βοηθούς του κ. Καλόγερα και Βαρθαλίτη

Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ: Κοντιζά, Γκέλου, Κουκά (65' Γιαννοπούλου), Νταλιάνη, Μπουσάι (75' Σίμου), Χαρδαλούπα (57' Σπαθούλα), Κλαούντια, Αρμάου, Ρούσσου, Πατεράκη, Ματρίσι

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Παντάζη, Ζουγανέλη, Λαζάρου, Βερώνη

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΛΙΜΟΥ: Καραβίτη, Χάλαρη, Ζέρη, Παπαδάκη, Μπορφιρή, Κανελλόπουλου, Κατσένου, Σπυροπούλου, Θεοδωράκη, Παναγιωτοπούλου (67