Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2012 10:44

Η 2η αγ. στο πρωτάθλημα 5x5 της Μάρπησσας

Με εντυπωσιακά παιχνίδια με πολλά γκολ και μεγάλο ενδιαφέρον έγιναν τα ματς της δεύτερης αγωνιστικής.

Το πρόγραμμα ξεκίνησε με τον αγώνα LONG LAKE – ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ όπου το αποτέλεσμα κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τελικό σκορ 5-4 υπέρ τον γηπεδούχων ,για δεύτερη συνεχόμενη φόρα το LONG LAKE κάνει επαγγελματική νίκη με την μεγάλη εμπειρία όπου διαθέτη σε ματς 5χ5 , η ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ όπου παρουσιαστήκαν με πολλές απουσίες πάλεψαν έως το τέλος για το αποτέλεσμα

Στο δεύτερο παιχνίδι έγινε μετάξι Κ.Τ.Ε.Λ – VOLCANO ματς με πολλά γκολ και από της δυο ομάδες με τελικό σκορ 8 -10 και νικητές την ομάδα VOLCANO. Από το πρώτο ημίχρονο πήραν το προβάδισμα αλά με αντεπίθεση στο τέλος λίγο έλειπε το Κ.Τ.Ε.Λ να κλέψει το αποτέλεσμα.

Το μεγάλο ματς της δεύτερης αγωνιστικής έγινε στο τρίτο παιχνίδι του προγράμματος ανάμεσα στης ομάδες ΑΠΟΣΥΡΣΗ – ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ με σκορ 13-9 υπέρ της ΑΠΟΣΥΡΣΗΣ , ένας ποδοσφαιρικός αγώνας όπου ήταν οικογενειακή υπόθεση με πατεράδες και γιους να αγωνίζονται μαζί .Ο πρώτος στόχος του πρωταθλήματος έγινε πραγματικότητα, γονής και παιδιά ένα, νικητές και χαμένοι αγκαλιά και μια παρέα ,συγχαρητήρια και στης δυο ομάδες

Τέλος η αγωνιστική έκλισε με το παιχνίδι μετάξι ΤΣΙΠΟΥΡΑΪΚΟΥ - ΔΡΥΟΥ ισοδύναμες ομάδες με νικητές την ομάδα του ΔΡΥΟΥ με σκορ 3-6 πετυχαίνοντας νίκη ψυχολογίας για την συνεχεία . Ο ΤΣΙΠΟΥΡΑΪΚΟΣ ήταν άτυχος για δεύτερη φόρα χωρίς μεγάλη εμπειρία σε αγώνες ποδοσφαίρου 5χ5 αλλά αισιοδοξεί για την συνεχεία του πρωταθλήματος, μπράβο παιδιά που καταφέρατε να βάλετε στο γήπεδο μαζί σας παλαίμαχους παίχτες μεγαλύτερης ηλικίας .