Πέμπτη, 31 Αυγούστου 2023 22:30

Εμφατική πρόκριση του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League!

Στους ομίλους του Conference League βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, ο οποίος νίκησε και στην Τούμπα τη Χαρτς, αυτήν τη φορά με 4-0, για να πάρει μια εμφατική πρόκριση με συνολικό σκορ 6-1.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» φρόντισε να τελειώσει την υπόθεση πρόκριση ήδη από τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου, όταν και πήρε προβάδισμα με δύο γκολ, ενώ πέτυχε άλλα τόσα στην επανάληψη, για να δώσει πανηγυρικό τόνο στην επικράτησή του.

Τάισον (16', 71'), Μπράντον Τόμας (23') και Κωνσταντέλιας (57') πέτυχαν τα γκολ για τους «ασπρόμαυρους», που πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση και περιμένουν πλέον την αυριανή κλήρωση για να μάθουν τους αντιπάλους τους στη διοργάνωση, κάνοντας όνειρα για πορεία ανάλογη με την προ διετίας, όταν και έφτασαν μέχρι τα προημιτελικά της διοργάνωσης.