Κυριακή, 02 Νοεμβρίου 2014 23:10

Διπλό για τους παίδες του Πανναξιακού [vid]

Μεγάλη νίκη σημείωσαν οι παίδες του Πανναξιακού μέσα στην Παροικιά απέναντι στο Νηρέα με σκορ 3-2.

Αυτή η νίκη τους κρατάει πρώτους στη βαθμολογία μαζί με τον ΠΑΣ Νάξου που έχουν το απόλυτο (δύο στα δύο ματς).

Οι Ναουσαίοι παρότι προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με τον Γκέτσι με 1-0 τελικά το ημίχρονο τους βρήκε πίσω στο σκορ αφού στο 18ο λεπτό ο Βρεττός ισοφάρισε σε 1-1 και 4 λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Καραπατης έδωσε προβάδισμα στους ναξιώτες με 1-2.

Ο Νηρέας ισοφάρισε με τον Παπαδημητρίου στο 45ο λεπτό σε 2-2 και 9 λεπτά πριν το φινάλε ο Βρεττός και πάλι με απευθείας χτύπημα φάουλ σημείωσε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του.

Παρά την ήττα τους οι Ναουσαίοι έδηξαν να είναι πιο ποιοτικοί μέσα στο γήπεδο, παίζοντας αρκετά ορθολογικά με την μπάλα «κάτω». Πολλά συγχαρητήρια γι’αυτό θα πρέπει να δώσουμε στον κόουτς Μιχάλη Παπαδάκη.

Οι γονείς απέδειξαν σε άλλο ένα αγώνα υποδομών, πόσο «κακοί» φίλαθλοι παπαμένουν να είναι.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Ρούσσου Βαγγέλη και της βοηθού κ. Μαργαρίτη Σεμίνας.

Νηρέας: (Παπαδάκης Μ.), Μinastire A.V., Κορτιάνος Α., Πιερτζοβάνης Α., Παπαδημητρίου Π., Σκανδάλης Γ., Μπάλιος Β., Vrapi A., Αλιπράντης Λ., Αρκουλής Ν., Γκέτσι Β., Αρκουλής Γ.

Πάγκος: Ρούσσος Γ., Καρποδίνης Γ., Πανταζής Χ., Καραχάλιος Δ.

Πανναξιακός: (Ζαφείρης Ι.), Μαργαρίτης Δ.Μ., Γκέρος Ν., Φακίνος Σ., Λεγάκης Γ., Λιακόπουλος Η., Kasemi R., Δραγάζης Γ., Βαλέττας Γ., Κωνσταντάκης Ι.Π., Βρεττός Ν., Καραπάτης Γ.

Πάγκος: Βαζαίος Μ., Βενιέρης Κ., Νάνας Μ., Σκυλάκης Ε., Λιανόπουλος Ε.

Δείτε φώτος απο τον αγώνα των παίδων εδώ...